Reklama

Reklama

Kadra siatkarek przygotowuje się do mistrzostw Europy

Po kilkudniowych urlopach reprezentacja Polski siatkarek wróciła do treningów. 18 zawodniczek w Szczyrku rozpoczęło ostatnie przygotowania do mistrzostw Europy, które w dniach 23 września - 2 października rozegrane zostaną w Serbii i Włoszech.

Przed tygodniem selekcjoner kadry Alojzy Świderek ogłosił szeroką - 22-osobową kadrę na mistrzostwa Europy. W Szczyrku na zgrupowaniu pojawiło się 18 siatkarek.

"Do kadry, która grała w turniejach World Grand Prix dołączyły cztery zawodniczki - Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Daszewska, Agnieszka Bednarek-Kasza oraz Krystyna Strasz. Pozostałe cztery zawodniczki są w rezerwie, ale zawsze mogę z nich skorzystać. Nie jest możliwe trenowanie w Szczyrku z 22-osobową grupą" - wyjaśnił Świderek.

Kadrowiczki będą trenować do piątku. Wówczas trener podejmie decyzję które dwie zawodniczki opuszczą zgrupowanie. Pozostałe po krótkim odpoczynku, w niedzielę wrócą do Szczyrku.

Reklama

"Do końca przygotowań pozostaniemy w 16-osobowym składzie. Mamy cztery nowe zawodniczki, które dotąd w ogóle z nami nie pracowały. Muszą najpierw wejść w rytm naszych treningów, a także poznać sposób, w jaki gramy. Wszystkie dziewczyny na szczęście są zdrowe, owszem, mają mniejsze i większe dolegliwości, ale nie wykluczają ich z treningów" - dodał szkoleniowiec.

Ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Starego Kontynentu będzie memoriał Agaty Mróz, który w dniach 9-11 września odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Oprócz Polek, wezmą w nim udział reprezentacje Słowacji, Chorwacji i Rosji.

Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w Serbii i Włoszech. "Biało-czerwone", które przed dwoma laty w Polsce wywalczyły brązowy medal, w grupie C w Zrenjaninie zagrają z Rumunią, Czechami i Izraelem.

Kadra reprezentacji Polski na zgrupowaniu w Szczyrku:

Rozgrywające: Milena Radecka (Bank BPS Muszynianka Fakro), Joanna Wołosz (Aluprof Bielsko-Biała).

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza (Bank BPS Muszynianka Fakro), Berenika Okuniewska (Scavolini Pesaro), Zuzanna Efimienko (Impel Gwardia Wrocław), Sylwia Pelc (Aluprof Bielsko-Biała).

Skrzydłowe: Katarzyna Konieczna (Atom Trefl Sopot), Karolina Kosek, Anita Kwiatkowska (obie Organika Budowlani Łódź), Kinga Kasprzak (Bank BPS Muszynianka Fakro), Klaudia Kaczorowska, (Aluprof Bielsko-Biała), Anna Podolec (Dinamo Bukareszt), Katarzyna Jaszewska (Impel Gwardia Wrocław), Katarzyna Skowrońska-Dolata (Evergrande Kanton), Aleksandra Kruk (AZS Białystok).

Libero: Paulina Maj, Magdalena Saad (obie Atom Trefl Sopot), Krystyna Strasz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama