Reklama

Reklama

Joker awansował do PLS

Joker Piła wygrał z KPS Wołomin 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) i zapewnił sobie 1. miejsce w tabeli Serii B oraz awans do Polskiej Ligi Siatkówki.

Joker Piła wygrał z KPS Wołomin 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) i zapewnił sobie 1. miejsce w tabeli Serii B oraz awans do Polskiej Ligi Siatkówki.

"Następny mecz możemy nawet oddać walkowerem - powiedział trener Jokera Dariusz Luks.

"Nikt nam już awansu nie odbierze. Po raz drugi w swojej karierze trenerskiej wprowadziłem zespół do PLS-u. Pierwszym był Górnik Radlin. Radość w sobotni wieczór w Pile zmąciła trochę porażka Górnika z Nysą w barażach. Wierzę, że nie wszystko zostało jeszcze stracone" - dodał szkoleniowiec.

Jak podkreślił prezes Jokera Piła Jerzy Jasiński "zespół jest oparty w 70 procentach na własnych wychowankach." Smak bycia w ekstraklasie poznali Przemysław Lach, Witold Chwastyniak i Marcin Owczarski.

Reklama

Na meczu z KPS Wołomin hala była wypełniona praktycznie do ostatniego miejsca. "Wiemy w jak szczególnym czasie obecnie żyjemy. Z manifestacją naszej radości nie przesadzaliśmy, ale też nie mogliśmy powstrzymać jej naturalnych odruchów" - powiedział Dariusz Luks. Prowadzi on Jokera od grudnia 2004 roku. W tym czasie zespół nie doznał ani jednej porażki.

"Awans jest przede wszystkim zasługą tych chłopaków - powiedział Dariusz Luks. - Starałem się przede wszystkim im nie przeszkadzać." Jak powiedział Dariusz Luks "jest już po słowie z prezesem w sprawie pracy w przyszłym sezonie." "Wszystko jednak musimy konkretnie poustalać - dodał. - Jeżeli chcemy pograć w PLS-ie dłużej niż jeden sezon to bez wzmocnień nie obejdzie się."

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy