Reklama

Reklama

Jest kolejny kandydat na trenera kobiecej reprezentacji Polski

Po rezygnacji z funkcji trenera kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce Jacka Nawrockiego, niemal natychmiast ruszyła giełda nazwisk jego potencjalnych następców. Głośno jest o chęci pracy z drużyną Vitala Heynena, ale jego akcje wydają się stać dość nisko. Inaczej wygląda sprawa ze Stephane'em Antigą, który w rozmowie z TVP Sport również wyraził chęć pracy z żeńską kadrą.

- Jestem zainteresowany objęciem funkcji trenera żeńskiej kadry siatkarek. Praca z kobiecą reprezentacją byłaby dla mnie fajnym wyzwaniem. Drużyna ma duży potencjał. Potrafi grać dobrze, co pokazały między innymi poprzednie mistrzostwa Europy, w których doszła do półfinału - przyznał Antiga w rozmowie z TVP Sport.

Antiga - selekcjoner reprezentacji Polski

Francuski szkoleniowiec to były trener... męskiej kadry, z którą w 2014 roku zdobył mistrzostwo świata. I niestety, podobnie jak Vital Heynen, na igrzyskach w Rio de Janeiro nie potrafił awansować do półfinału i jego kontrakt nie został przedłużony. Potem prowadził jeszcze reprezentację Kanady, był trenerem Onico Warszawa w PlusLidze, a ostatnio pracował w KS Developres Rzeszów w Tauron Lidze.

I właśnie praca z drużyną z Rzeszowa może być jego atutem. W przeciwieństwie do Heynena ma już doświadczenie w trenowaniu kobiet, od 2019 roku jest bowiem w Developresie i zna specyfikę żeńskiej siatkówki.

Reklama

Z całą pewnością Antiga jest poważnym kandydatem do zastąpienia Nawrockiego, choć nie jest jasne, co w takim wypadku z pracą Francuza w klubie.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje