Reklama

Reklama

Jastrzębski Węgiel - Marek Dupnica 3:0 w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozbili drużynę Marek Dupnica w Lidze Mistrzów. "Pomarańczowi" w najgorszym secie pozwolili mistrzom Bułgarii na zdobycie 16 punktów.

Po wyrównanym i nerwowym początku jastrzębianie uzyskali dwa punkty przewagi po skończonym ataku Czarnowskiego z przechodzącej piłki (8:6). Mistrzowie Bułgarii popełniali dużo prostych błędów, kiedy dotknęli górnej taśmy było 12:8. Po dwóch skutecznych atakach Bartmana drużyny zeszły na druga przerwę techniczną przy stanie 16:9, a po jego asie serwisowym przewaga wzrosła do dziewięciu punktów (19:10). Set zakończył się atakiem w taśmę Elczinowa. Jastrzębianie wygrali 25:13.

Drugiego seta jastrzębianie rozpoczęli od prowadzenia 8:0. Siatkarze z Dupnicy nie mogli sobie poradzić z zagrywką Masnego. Zawodnicy Roberto Piazzy spokojnie kontrolowali sytuacje i dowieźli prowadzenie do końca seta. Dużo grali przez środek, skuteczny na prawym skrzydle był, zastępujący Michała Łaskę, Mateusz Malinowski. Jego atak zakończył druga odsłonę (25:16).

Trzecia partia rozpoczęła się od bardziej wyrównanej gry. Siatkarze z Dupnicy prowadzili nawet 4:2. Jastrzębianie szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Po bloku Kosoka było 11:8. "Pomarańczowym" udało się odskoczyć na siedem punktów (18:11) i tej przewagi nie oddali już do końca, wygrywając 25:15.

Jastrzębski Węgiel - Marek Dupnica 3:0 (25:13, 25:16, 25:15)

Reklama

Jastrzębski Węgiel: Masny, Malinowski, Kosok, Czarnowski, Bartman, Gierczyński i Wojtaszek (libero) oraz Filipow, Formela

Marek Dupnica: Gjorgiew, Weliczkow, Apostołow, Elczinow, Welkow, Trifonow i Bożiłow (libero)

Autor: Grzegorz Zajchowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje