Reklama

Reklama

Jagieło: O lekceważeniu rywalek nie ma mowy

Zawodniczki Banku BPS Muszynianki Fakro zagrają w niedzielę w finale Pucharu Polski, w którym zmierzą się z siatkarkami Organiki Budowlanych Łódź, sprawczyniami największej sensacji poznańskich zawodów.

Łodzianki wyeliminowały w sobotę obrońcę trofeum i lidera rozgrywek PlusLigi Kobiet, BKS Aluprof Bielsko - Biała.

Zdaniem kapitan drużyny z Muszyny Aleksandry Jagieło, przed nią i koleżankami bardzo trudne zadanie. O lekceważeniu niżej notowanych przeciwniczek nie może być mowy.

- Bardzo się cieszymy z występu przeciw Dąbrowie Górniczej, tym bardziej, że może kibicom i widzom wydawało się, że był to łatwy mecz, ale zapewniam, że na parkiecie sporo musiałyśmy się napocić, by znaleźć się w finale. Cieszymy się z tego awansu tym bardziej, że niewiele brakowało, a nie byłoby nas tutaj i finał oglądałybyśmy co najwyżej przed telewizorem - powiedziała Jagiełło.

Reklama

Przyjmująca Muszynianki przyznała, że była zaskoczona porażką Aluprofu Bielsko-Biała. - Łodzianki pokazały, że rozgrywki o Puchar Polski rządzą się swoimi prawami i wszystko może się zdarzyć, a przedmeczowe zapowiedzi, zawsze weryfikuje boisko. Trzeba podkreślić, że Organika zagrała naprawdę bardzo dobre zawody. Dziewczyny pokazały, że nikogo się nie boją - stwierdziła kapitan Muszynianki.

- W finale musimy zagrać tak samo dobrze, jak przeciw Dąbrowie Górniczej albo nawet i jeszcze lepiej. Zapewniam, że mimo, iż nie gramy z Bielskiem w finale, to nie będzie czegoś takiego, jak luz, czy dekoncentracja, bo rywalki mogą to natychmiast wykorzystać. Poza tym nie mamy jeszcze w klubowej gablocie Pucharu Polski, a więc najwyższy czas ten brak uzupełnić. Mam nadzieję, że stanie się to właśnie w niedzielę. Nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Puchar Polski pojechał z nami w drogę powrotną do Muszyny - podsumowała reprezentantka Polski.

Triumfatorki finałowego turnieju w Poznaniu wywalczą udział w przyszłorocznej edycji elitarnej Ligi Mistrzyń, a także okazały czek na okrągła sumę 150 tysięcy złotych. Organizatorzy zawodów przewidzieli też liczne nagrody indywidualne dla zawodniczek najlepszych na poszczególnych pozycjach. Najbardziej wartościowa siatkarka Final Four opuści stolicę Wielkopolski bogatsza o 10 tysięcy złotych.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Organika Budowlani Łódź, niedziela godzina 14:45. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje