Reklama

Reklama

Igrzyska w Rio. Antiga podał skład

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski, Stephane Antiga ogłosił 12-osobową kadrę na turniej olimpijski w Rio de Janeiro. W składzie nie ma środkowego Marcina Możdżonka. Igrzyska rozpoczną się 5 sierpnia, a dwa dni później Polacy rozegrają pierwszy mecz – z Egiptem.

Francuski szkoleniowiec nie zaskoczył. Od kilku bowiem dni mówiło się, że to właśnie doświadczony Możdżonek nie "załapie" się na igrzyska. Antiga postawił na tej pozycji na rewelację ostatniego sezonu Mateusza Bieńka, który bardzo dobrze radzi sobie z atakiem ze środka oraz ma znakomitą zagrywkę, ale słabiej wygląda w bloku; Karola Kłosa, z którym Antiga grał jeszcze w PGE Skrze Bełchatów i od początku znakomicie się rozumieją; a także na Piotra Nowakowskiego.

To właśnie to nazwisko wzbudziło w ostatnich dniach największe wątpliwości ekspertów. Szkoleniowiec jeszcze przed sezonem reprezentacji mówił, że jest to jeden z najlepszych siatkarzy na tej pozycji, ale musi dojść do siebie po operacji pleców. Nowakowski ma za sobą bowiem bardzo trudny rok. Kontuzja kręgosłupa wyeliminowała go z rozgrywek klubowych. Poddał się zabiegowi i powoli wracał do formy. Pierwszy raz wszedł na boisko w maju, podczas towarzyskiego Memoriału Jerzego Wagnera. 

Reklama

W turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio nie odegrał jeszcze żadnej roli, ale już w Lidze Światowej wychodził niemal na każde spotkanie. Antiga wyraźnie czekał aż wróci do formy i ufał mu coraz bardziej.

Wyraźny sygnał dał w Final Six tych rozgrywek, kiedy w dwóch meczach grupowych z Francją (3:2) i Serbią (1:3) ani razu nie wpuścił na boisko Możdżonka. Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów prezentował jednak solidną siatkówkę i często był tym, który wchodził w kryzysowych momentach i potrafił pomóc drużynie.

Największym wygranym tego sezonu jest jednak Bednorz. Przyjmujący bełchatowskiej Skry do pierwszej kadry dołączył tak naprawdę dopiero miesiąc temu, choć już wcześniej od czasu do czasu dostawał szansę. Wygrał rywalizację z Arturem Szalpukiem, choć początkowo nic na to nie wskazywało.

Pozostali zawodnicy z powołanej dwunastki to "weterani", choć na igrzyskach było niewielu. Takie doświadczenia w życiorysie mają już zaledwie kapitan zespołu Michał Kubiak, Nowakowski i Bartosz Kurek.

Na turnieju olimpijskim "Biało-czerwoni" zagrają w grupie B z Rosją, Argentyną, Iranem, Kubą oraz Egiptem.

Skład kadry siatkarzy na igrzyska w Rio de Janeiro:

Przyjmujący: Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)

Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

Atakujący: Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (JT Thunders)

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje