Kłopoty gwiazdy kadry Nikoli Grbicia. Kibice zaniepokojeni, niefortunny koniec

Nie układało się Asseco Resovii spotkanie 6. kolejki PlusLigi z GKS-em Katowice. Triumfator pucharu CEV w sezonie 2023/24 rozpoczął mecz od porażki w pierwszym secie 28:30. Jakby tego było mało, w trakcie pierwszej partii doszło do groźnego incydentu z udziałem Pawła Zatorskiego. Libero reprezentacji Polski zalał się krwią, a niezbędna była interwencja medyków. Na szczęście doświadczony siatkarz był w stanie wrócić na parkiet.

W meczu Asseco Resovii z GKS-em Katowice doszło do groźnego incydentu z udziałem Pawła Zatorskiego
W meczu Asseco Resovii z GKS-em Katowice doszło do groźnego incydentu z udziałem Pawła Zatorskiego/KAZIMIERZ KOZUCH/400MM.PL / NEWSPIX.PL / Polsat/Newspix

Fatalnie jak na razie dla siatkarzy Asseco Resovii układa się obecny sezon w PlusLidze. Zdobywcy pucharu CEV rozpoczęli zmagania ligowe od trzech porażek w czterech spotkaniach, wygrywając jedynie w 1. kolejce z Barkom-Każany Lwów, który na koncie ma okrągłe zero punktów. Kibice czuli się potężnie rozczarowani takim obrotem spraw.

Kiepsko Resovia weszła także w spotkanie 6. kolejki z GKS-em Katowice. Choć gospodarze uchodzili za wyraźnego faworyta, przegrali pierwszego seta na przewagi 28:30. Jakby tego było mało, przy stanie 21:21 doszło do niefortunnego incydentu.

Pech Pawła Zatorskiego, interweniowali medycy. Na parkiecie polała się krew

Katowiczanie przeprowadzili udaną akcję, jednak gdy piłka zaliczyła już kontakt z parkietem jeden z siatkarzy Asseco Resovii uderzył przypadkowo Pawła Zatorskiego. Cios trafił prosto w łuk brwiowy, a libero reprezentacji Polski zaczął krwawić. Niezbędna była interwencja medyków, a gra została całkowicie przerwana.

Sztab szkoleniowy był mocno zaniepokojony stanem zdrowia doświadczonego siatkarza, który podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu pokazał hart ducha i niezłomny charakter i po chwili wrócił na parkiet. Tyle że z bandażem na głowie. Gospodarze w drugiej partii przegrywali już 18:20, ale udało im się odrobić straty, triumfować 25:23 i doprowadzić do remisu.

Asseco Resovia przed spotkaniem z GKS-em Katowice zajmowała dopiero 12. miejsce w tabeli PlusLigi. Gorzej od niej punktowały jedynie Stal Nysa, AZS Olsztyn, Barkom, a także piątkowy rywal z Katowic.