Reklama

Reklama

GP siatkarek: Fatalny atak Polek

Polskie siatkarki nie nawiązały walki z faworyzowanymi Brazylijkami przegrywając w chińskim Makau 0:3. Biało-czerwone tylko chwilami nawiązywały walkę z "canarinhos".

Brazylijki były lepsze praktycznie w każdym elemencie, a ich przewagę odzwierciedlają pomeczowe statystyki. Podopieczne Jose Guimaraesa posiadały ogromną przewagę w ataku. Brazylijki zdobyły 39 punktów atakiem. Polki zaledwie 15 (na 83 próby!). To tylko pokazuje, jak słabo zawodniczki Andrzeja Niemczyka zagrały w ataku.

W bloku przewaga "canarinhos" nie była już tak miażdżąca (12-10). Sporo punktów biało-czerwone zyskały dzięki błędom rywalek (23). Nasze zawodniczki nie pozostały jednak dłużne "oddając" rywalkom 24 punkty.

Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobyła Katarzyna Skowrońska, ale wynik nie jest imponujący. Tylko osiem "oczek" (wszystkie z ataku).

Reklama

Najlepszą siatkarką w ekipie Brazylii była Jaqueline Carvalho (13 pkt). Trzy brazylijskie zawodniczki były bliskie osiągnięcia bariery 10 punktów: Sheilla Castro, Caroline Gattaz, Welissa Gonzaga (wszystkie uzyskały po 9 pkt).

Punkty:

1. Katarzyna Skowrońska - 8

2. Joanna Mirek - 6

3. Sylwia Pycia - 4

Atak:

1. Katarzyna Skowrońska - 8

2. Joanna Mirek - 3

3. Maria Liktoras - 2

Blok:

1. Sylwia Pycia - 4

2. Joanna Mirek - 3

3. Izabela Bełcik - 1

Zagrywka:

1. Izabela Bełcik - 1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy