Reklama

Reklama

Glinka: Kadra to moje hobby

Po miesięcznej przerwie do kadry siatkarek dołączyły Małgorzata Glinka i Dorota Świeniewicz. - Bierzemy się od razu ostro do pracy, więc forma przyjdzie na czas - zadeklarowały w "Super Expressie" największe gwiazdy polskiej reprezentacji.

W najbliższym czasie podopieczne Andrzeja Niemczyka czekają niezwykle ważne imprezy: eliminacje do przyszłorocznej Grand Prix (Baku, 26-31 lipca), barażowy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata (Warna, 19-21 sierpnia) i mistrzostwa Europy (Zagrzeb, 16-25 września).

- Decyzję o urlopie podjęliśmy już dawno, jeszcze przed zakończeniem sezonu ligowego uzgodniłyśmy to z trenerem. Na pewno nie było tak, że zdezerterowałyśmy z reprezentacji przed turniejami Grand Prix - powiedziała Świeniewicz.

- Niech nikt nie myśli, że kiedy dziewczyny grały w Azji, my wylegiwałyśmy się na plaży. Ja miałam masę prywatnych spraw do załatwienia, które z powodu braku czasu gromadziły mi się już od dobrych kilku lat. Potem miałam wreszcie trochę odpoczynku, ale spędziłam ten czas bardzo aktywnie, chodząc w Zakopanem po górach - dodała Glinka.

Reklama

Glinka i Świeniewicz zbyt późno dołączyły do kadry - takie głosy pojawiały się najczęściej po niepowodzeniu w eliminacjach do mistrzostw świata w Dreźnie.

- Bez przesady! Wcale nie jest tak, że nie było nas w drużynie tak dużo czasu. Zresztą teraz czeka nas jeszcze tyle treningów, że nie powinno być problemów ze zgraniem się i złapaniem formy przed najważniejszymi meczami - tłumaczyła Świeniewicz.

- My na ten odpoczynek ciężko zapracowałyśmy, miałyśmy do niego prawo. Po ciężkim sezonie teraz znowu wracamy do kadry i mamy z nią być aż do mistrzostw Europy. A to przecież nie jest wcale żaden obowiązek, żeby grać w reprezentacji. Ja cały czas powtarzam, że to tylko moje hobby - podkreśliła Glinka. Zdaniem najlepszej siatkarki Europy w 2003 roku solidny trening pozwoli odzyskać wysoką formę.

- Gwiazdy nie mogą cały czas błyszczeć. Mam nadzieję, że wysoka forma wróci po solidnych treningach na zgrupowaniu. A z nią wrócą sukcesy i taka sama sympatia kibiców jak wtedy, gdy zdobywałyśmy mistrzostwo Europy - zakończyła Glinka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje