Reklama

Reklama

Final Four: Skra zagra z Dynamem Moskwa

W sobotę o godz.15.30 rozpocznie się w łódzkiej Atlas Arenie dwudniowe, siatkarskie show. PGE Skra Bełchatów w półfinale Final Four Ligi Mistrzów zmierzy się z Dynamem Moskwa, a broniące trofeum Trentino BetClic zagra ze słoweńskim ACH Volley Bled.

Finał w niedzielę o godz. 14.30, a w nim ma znaleźć się zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego. Włodarze klubu od początku sezonu nie ukrywali, że właśnie sukces w Lidze Mistrzów to jeden z ich głównych celów. Nie inny mają też Rosjanie, a przede wszystkim Włosi.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że znaleźliśmy się w tym doborowym gronie. Rywale są wymagający, ale przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo - powiedział kapitan moskiewskiej drużyny Siergiej Grankin.

Na ich drodze stanie najpierw Skra. Bełchatowianie wiedzą jak grać z Rosjanami. Już raz ich pokonali - w lutym 2009 roku wyeliminowali ich w 1/8 LM. Najmocniejszym ogniwem ekipy prowadzonej przez Jurija Czerednika jest Brazylijczyk Dante Amaral. Nie tylko jednak on decyduje o sile tego zespołu. Trener Sbornej Daniele Bagnoli powołał do kadry aż sześciu zawodników Dynama, a libero Teodor Sałparow od lat gra w reprezentacji Bułgarii.

Reklama

- Doceniamy tego przeciwnika i mamy świadomość, że jest to bardzo silny zespół. W ubiegłym sezonie w Lidze Mistrzów przegrali tylko jeden mecz - z nami. Mam wewnętrzne przeświadczenie, że jesteśmy w stanie powtórzyć ten wynik. Grają teraz wprawdzie jeszcze lepiej niż przed rokiem, ale my też jesteśmy mocniejsi. Wykonaliśmy ciężką pracę, która powinna procentować - powiedział prezes PGE Konrad Piechocki.

Łatwiejsze zadanie czeka Trentino BetClic. Włosi w sobotę muszą pokonać niespodziankę rozgrywek ACH Volley Bled. Kapitan Słoweńców Andrej Flajs podkreślił, że przyjechali do Łodzi przede wszystkim po to, by "bawić się siatkówką".

Program finałowego turnieju Ligi Mistrzów siatkarzy:

sobota

półfinały

PGE Skra - Dynamo Moskwa (g. 15.30)

ACH Bled - Trentino BetClic (18.30)

niedziela

mecz o 3. miejsce (11.30)

finał (14.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy