Reklama

Reklama

Fijałek i Prudel w ćwierćfinale

Siatkarze plażowi Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek awansowali do ćwierćfinału turnieju World Tour Grand Slam w Rzymie. Rozstawiony z numerem piątym polski duet pokonał Rosjan Konstantina Siemienowa i Jarosława Koszkariewa (24.) 2:0 (21:18, 21:13).

W popołudniowym spotkaniu, którego stawką będzie miejsce w półfinale, Prudel (TS Volley Rybnik) i Fijałek (UKS SMS Łódź) zmierzą się z Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Emanuelem Rego (7.). Mistrzów świata i srebrnych medalistów olimpijskich z Londynu pokonali tydzień wcześniej na tym samym etapie zmagań w zawodach Grand Slam w Hadze. Wówczas Polacy wywalczyli trzecie miejsce i jest to ich najlepszy wynik w imprezie tej rangi w bieżącym sezonie.

Reklama

Brazylijczycy w barażu, którego wygranie zapewniło im występ w 1/8 finału turnieju w stolicy Włoch, pokonali w piątkowy wieczór inną z "Biało-czerwonych" par Michała Kądziołę (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakuba Szałankiewicza (Stakolo Staszów) (12.).

W eliminacjach odpadły z kolei Kinga Kołosińska (UMCS TPS Lublin) i Monika Brzostek (UKS 179 Łódź).

Wszystkie wymienione polskie duety przygotowują się do mistrzostw świata, które odbędą się w Starych Jabłonkach (1-7 lipca).

Wynik sobotniego meczu Polaków w 1/8 finału:

Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel (Polska, 5.) - Konstantin Siemienow, Jarosław Koszkariew (Rosja, 24) 2:0 (21:18, 21:13)

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Fijałek | Mariusz Prudel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje