Reklama

Reklama

Enion ograł Organikę Budowlanych Łódź w starciu o brąz

Siatkarki ENIONU Energia MKS Dąbrowa Górnicza pokonali Organikę Budowlanych Łódź 3:1 i wywalczyły brązowe medale mistrzostw Polski.

Dwa mecze o trzecie miejsce PlusLigi kobiet pomiędzy Organiką Budowlani i Enionem Energia MKS Dąbrowa Górnicza obejrzało w łódzkiej Atlas Arenie ok. 14 tys. widzów.

Największa hala w Polsce nie przyniosła jednak szczęścia drużynie gospodarzy, która wcześniej rozgrywała mecze w kameralnej sali przy ul. Małachowskiego. Organika w Atlas Arenie dwukrotnie przegrała z Enionem i zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi. Brązowe medale zabrały do Dąbrowy Górniczej zawodniczki Enionu.

Po łatwo wygranym 3:0 meczu w środę, przyjezdne do czwartkowego pojedynku przystąpiły zdekoncentrowane i przegrały pierwszego seta do 17. Później grały już znacznie lepiej. Miały jeszcze trochę problemów z łodziankami w drugiej partii, ale w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. W trzeciej nie dały siatkarkom Organiki żadnych szans i gładko wygrały 25:16. Również w czwartym secie prowadziły od początku do końca.

Reklama

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Agata Pura z Enionu.

Po spotkaniu zespół z Dąbrowy Górniczej otrzymał puchar i brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca w rozgrywkach PlusLigi. Nagrodę za czwartą lokatę otrzymały też siatkarki beniaminka PlusLigi, które wcześniej zdobyły Puchar Polski.

Po meczu powiedzieli:

Magdalena Śliwa (Enion): - Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Głównym celem na dziś było, by przez przypadek nie doprowadzić do piątego meczu. Celowałyśmy co prawda w wyższą pozycję niż trzecia, ale się nie udało. Mamy jednak brąz. Wczoraj byłyśmy lepsze, dzisiaj też i zasłużenie zdobyłyśmy medal. Chciałabym jednak pogratulować Organice organizacji i tego, co zrobiły w tym sezonie.

Trener Enionu Waldemar Kawka: - O spotkaniu niewiele będę mówił, bo był to bardzo nerwowy mecz. Wytrzymaliśmy presję i wygraliśmy. Gratuluję Wieśkowi, bo był to dla jego drużyny bardzo dobry sezon. Wcześniej wywalczyli już awans do Ligi Mistrzów. My też mamy puchary, więc chyba jest sprawiedliwie.

Małgorzata Niemczyk (Organika): - Nie wyszedł nam drugi set, który w tym meczu był chyba kluczowy. Gdybyśmy go wygrały to objęłybyśmy prowadzenie 2:0. Teraz to jednak tylko gdybanie. Teraz są łzy i gorycz, ale trzeba pamiętać, że w tym sezonie i tak wiele osiągnęłyśmy.

Trener Organiki Wiesław Popik: - Dziękuję za gratulacje. Dla nas faktycznie był to udany sezon. Chciałbym podziękować dziewczynom za postawę w całych rozgrywkach. Podziękowania należą się również wspaniałej publiczności, przed którą walczyliśmy o medal. Szkoda, że nie udało się go zdobyć. Bardzo chcieliśmy, ale nie wyszło. Dąbrowa była w tej rywalizacji lepszym zespołem i wygrała zasłużenie.

Czwarty mecz o trzecie miejsce:

Organika Budowlani Łódź - ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:17, 23:25, 16:25, 22:25)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Enionu, który zajął trzecie miejsce w PlusLidze kobiet.

Organika Budowlani Łódź: Marta Pluta, Karolina Kosek, Julia Szeluchina, Katarzyna Bryda, Michela Teixeira, Vanessa De Paula, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Katarzyna Zaroślińska, Sylwia Jasińska, Małgorzta Niemczyk, Dominika Koczorowska.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Magdalena Śliwa, Joanna Szczurek, Aleksandra Liniarska, Agata Pura, Ewelina Sieczka, Katarzyna Gajgał, Krystyna Strasz (libero) oraz Magdalena Sadowska, Marta Haładyn, Katarzyna Walawender, Małgorzata Lis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy