Reklama

Reklama

Earvin N'Gapeth dostaje rasistowskie wiadomości

Rasizm to problem nie tylko piłki nożnej. Gwiazdor siatkarskiej reprezentacji Francji Earvin N'Gapeth, po wygranym ćwierćfinale mistrzostw Europy z Serbią, dostał rasistowskie wiadomości.

N'Gapeth na swoim koncie na Facebooku dodał wpis, który opatrzył dostanymi wiadomościami - obraźliwymi z wieloma wulgaryzmami.

"Mam dość! Po naszym zwycięstwie z Serbią otrzymałem te wiadomości i jak widać po datach, to nie zaczęło się dzisiaj. Jestem Kameruńczykiem i Francuzem i jestem z tego dumny. Nigdy nie przestanę nosić niebieskiej koszulki reprezentacji z dumą i honorem. Po awansie do półfinału chciałbym podzielić się z wami radością, ale dzisiaj nie mogę. To zbyt poważna sprawa. Rasizm naprawdę istnieje. Jestem jednym z tych sportowców pochodzenia afrykańskiego, którzy będą z nim walczyć do ostatniego tchu - napisał na Facebooku Francuz.

Reklama

Francja wygrała z Serbią 3:1 w ćwierćfinale mistrzostw Europy. N'Gapeth był wyróżniającym się zawodnikiem. Zdobył 16 punktów. Francuzi w sobotnim półfinale zagrają z Bułgarią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje