Partner merytoryczny: Eleven Sports

Dramat rozegrał się na oczach Polek. Brutalna bójka przerwała mecz, interweniował sędzia

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w trakcie ligowego meczu pomiędzy Besiktasem Stambuł, a Bahcelievlerem Belediyespor. Na trybunach doszło do potężnej bójki, z którą nie były w stanie poradzić sobie służby porządkowe. Mecz został przerwany, a istniało ryzyko, że nie uda się go dokończyć. A wszystko to na oczach Polek - Olivii Różański i Martyny Czyrniańskiej. Ostatecznie po interwencji sędziego mecz wznowiono.

W meczu Besiktasu z Bahcelievler Belediyesporem doszło do wstrząsających scen
W meczu Besiktasu z Bahcelievler Belediyesporem doszło do wstrząsających scen/materiały własne/materiały prasowe

Siatkarki Besiktasu Stambuł i Bahcelievleru Belediyespor z pewnością nie spodziewały się, że będą świadkami tak wstrząsających scen podczas sobotniego meczu ligowego. Atmosfera na trybunach niemal od samego początku była niezwykle gorąca, a w pewnym momencie doszło do eskalacji negatywnych emocji pomiędzy kibicami.

Skandaliczne sceny w Turcji, bójka przerwała mecz. Wszystko na oczach dwóch Polek

Na trybunach doszło do rękoczynów, a przepychanka przerodziła się w regularną bójkę, w którą zaangażowany był prawdziwy tłum. Służby nie były w stanie zaprowadzić porządku, dlatego arbiter zdecydował się przerwać mecz. Siatkarki wyglądały na przerażone, a wszystko to działo się na oczach dwóch Polek, które znalazły się po różnych stronach siatki - Olivii RóżańskiMartyny Czyrniańskiej.

Pod koniec drugiego seta przy wyniku 1:0 w setach dla przyjezdnych mecz wstrzymano. W pewnym momencie pod znakiem zapytania stanął sens dalszej gry. Sędzia zdecydował się zaprosić do siebie przedstawicieli obu zespołów i wspólnie ustalono, że kiedy sytuacja na to pozwoli, rywalizacja zostanie wznowiona.

Na całe szczęście agresywnych kibiców udało się uspokoić, a po upływie około 30 minut siatkarki mogły powrócić do rywalizacji. Dość nieoczekiwanie to siatkarki Bahcelievlera okazały się tego dnia lepsze - wygrały 27:25, 25:19, 16:25, 25:22. Porażka przerwała passę kolejnych czterech zwycięstw Beskitasu Stambuł.

PGE GiEK Skra Bełchatów - Nowak-Mosty MKS Będzin. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Skandaliczną sytuacją z pewnością zajmie się komisja ligi. Kary w tej sytuacji wydają się być niemal formalnością.

Olivia Różański/MARCIN GOLBA / NurPhoto / NurPhoto via AFP/AFP
Martyna Czyrniańska/Marcin Golba/NurPhoto via Getty Images/Getty Images
Bójka w meczu Besiktas - Bahcelievler/materiały prasowe/materiały zewnętrzne/materiały prasowe