Reklama

Reklama

Czwarty w karierze finał World Tour Fijałka i Prudla

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali Brazylijczyków Emanuela Rego i Pedro Salgado 2:0 (24:22, 23:21) w półfinale World Tour Grand Slam w Hadze. Polski duet po raz czwarty w karierze zagra w decydującym spotkaniu imprezy tej rangi.

Pierwszą zaciętą partię Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w końcówce. W drugiej musieli odrabiać kilkupunktową stratę (5:8), a od stanu 12:12 trwała wyrównana rywalizacja. Decydujące akcje - tak jak w poprzedniej odsłonie - wygrali biało-czerwoni.

Podopieczni trenera Martina Olejnaka w tym sezonie już raz wystąpili w finale zawodów WT. W połowie czerwca w Moskwie uplasowali się na drugim miejscu. Tę samą lokatę wywalczyli dwukrotnie w 2011 roku - w norweskim Stavanger i Starych Jabłonkach.

Reklama

O pierwszy w karierze triumf w imprezie tej rangi powalczą w niedzielę (godz. 15.45) z Amerykanami Philem Dalhausserem i Seanem Rosenthalem, którzy w półfinale okazali się lepsi od Brazylijczyków Alisona Cerutti i Bruno Schmidta 2:0 (21:17, 32:30). Duety te tydzień temu walczyły przeciwko sobie w finale zawodów w Gstaad. Lepsi wówczas okazali się także siatkarze z USA.

Rego i Salgado przegrali wcześniej z Piotrem Kantorem (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartoszem Łosiakiem (Jastrzębie Borynia). Mimo tego młodzi Polacy zakończyli występ na fazie grupowej. Natomiast Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) odpadły w 1/8 finału, a przed pierwszym meczem wycofali się Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów).

Wyniki półfinałów:

Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel (Polska) - Pedro Solberg Salgado, Emanuel Rego (Brazylia) 2:0 (24:22, 23:21)

Sean Rosenthal, Philip Dalhausser (USA) - Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Brazylia)  2:0 (21:17, 32:30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama