Challenge Cup siatkarek: Oudegem Dendermonde - Impel Wrocław 0:3

W rewanżowym meczu 1/16 finału Challenge Cup siatkarki Impelu Wrocław pokonały na wyjeździe VC Oudegem Dendermonde 3:0 i awansowały do kolejnej rundy, w której zmierzą się z innym belgijskim zespołem - Hermesem Ostenda.

W pierwszym meczu we Wrocławiu Impel wygrał pewnie 3:0 i potrzebował do tego niewiele ponad 60 minut. Stąd też rewanż wydawał się tylko formalnością i tak też było. Wygrana nie przyszła wrocławiankom tak łatwo, jak w pierwszym spotkaniu, ale Polki i tak niemal cały czas kontrolowały wydarzenia na boisku.

Najciekawszy i najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym gospodynie długo prowadziły i dopiero w końcówce Impel wyszedł na prowadzenie (22:21) i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.  Wcześniejsze partie miały jednostronny przebieg.

VC Oudegem Dendermonde - Impel Wrocław 0:3 (18:25, 10:25, 23:25)

VC Oudegem Dendermonde: Wioletta Szkudlarek, Leyla Tuifua, Lorena Cianci, Ans Devreese, Lore Gillis, Fien Callens - Lisa Neyt (libero) - Jutta van de Vyver, Elien Ruysschaert.

Impel Wrocław: Frauke Dirickx, Bogumiła Pyziołek, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Ewelina Sieczka, Wilson - Dorota Medyńska (libero) - Katarzyna Konieczna, Kristen Dozier, Magdalena Gryka, Patrycja Polak, Katarzyna Mroczkowska.