Brazylijskie siatkarki wygrały Puchar Wielkich Mistrzyń

Siatkarki Brazylii pokonały Japonki 3:0 (29:27, 25:14, 25:18) w rozegranym w Tokio meczu kończącym turniej o Puchar Wielkich Mistrzyń. Zawodniczki z Ameryki Południowej triumfowały w imprezie.

Brazylijki zwyciężyły w turnieju, nie ponosząc porażki. Wcześniej okazały się lepsze od zespołów USA (3:0), Dominikany (3:1), Tajlandii (3:0) i Rosji (3:1).

W pozostałych niedzielnych meczach zespół USA zwyciężył Dominikanę 3:1 (25:14, 25:16, 21:25, 25:18), a drużyna Rosji nieoczekiwanie uległa Tajlandii 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 23:25).

W końcowej klasyfikacji turnieju w Tokio Brazylijki wyprzedziły zespół USA, na trzeciej pozycji zostały sklasyfikowane siatkarki gospodarzy, czwarte miejsce przypadło ekipie Rosji, piąte - Tajlandii, a na szóstym miejscu udział w turnieju zakończyły Dominikanki.