Reklama

Reklama

Beach Ball Tour: Wygrana Krymarysa i Witczaka

W półfinałach rozegranych w Mielnie eliminacji Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa Zielonej Budki spotkały się pary Michał Krymarys/Dominik Witczak i Bartłomiej Baniak/Tomasz Józefowicz, oraz para słowacko - polska Radosław Dvorsky/Emil Siewiórek i Grzegorz Czachorowski/Jarosław Piotrowski.

Krymarys i Witczak zajmujący wspólnie piąte miejsce w rankingu PZPS pewnie pokonali swych półfinałowych przeciwników 21:14 i 21:15.

Warto przypomnieć, że Baniak jest świeżo upieczonym akademickim Mistrzem Polski, który to tytuł zdobył przed kilkoma dniami w parze z Emilem Siewiórkiem.

Emil Siewiorek tym razem w parze ze Słowakiem Dvorskim rozprawili się w drugim półfinale z duetem Czachorowski/ Piotrowski w setach 21:15 i 21:17.

W meczu o trzecie miejsce Piotrowski i Czachorowski pewnie pokonali Baniaka i Józefowicza :16 i:15 .

Reklama

Mecz o pierwsze miejsce wielokrotnie wywoływał aplauz publiczności.

W Mielnie pobity został zresztą rekord frekwencji, chociaż wydawało się, że osiągnięty w Kołobrzegu rezultat jest nie do pobicia. Publiczność reagowała żywo i serdecznie mobilizując zawodników do zwiększonego wysiłku.

Pary Krymarys/Witczak i Dvorsky/Siewiurkiewicz dostroiły się do tej atmosfery i rozegrały piękny mecz. Kilkakrotnie Radosław Dvorsky i Emil Siewiurkiewicz wychodzili na prowadzenie a ostatecznie przegrali w dwóch setach 21:19 i 21:19. To było pierwsze zwycięstwo Michała Krymarysa i Dominika Witczaka odniesione w tegorocznych eliminacjach. Nie grały tym razem pary Żukowski/Luks i Parkitny/Matusiak, ale jak wiadomo wszyscy spotkają się w wielkim finale w dniach od 21-23.08.03 r. w Niechorzu.

Ciekawostką eliminacji w Mielnie był start Damiana Lisieckiego, który wystąpił tym razem z bratem Pawłem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy