Reklama

Reklama

Bartosz Bednorz oficjalnie siatkarzem Modena Volley

Bartosz Bednorz nie tak dawno świętował mistrzostwo Polski w barwach PGE Skry Bełchatów. Od czwartku może mówić o tym etapie w czasie przeszłym, bo właśnie podpisał umowę ze słynną włoską Modena Volley. Pod okiem legendarnego Julio Velasco ma występować przed dwa najbliższe lata.


- Zdobyte mistrzostwo Polski uważam za jeden z największych sukcesów w życiu. Będę bardzo mile wspominał wszystkich ludzi, których poznałem w tym klubie i kibiców, czułem się tu jak w domu. Po dwóch sezonach w tak mocnym zespole jak PGE Skra Bełchatów, z taką historią, aż łezka kręci się w oku - mówił po zakończeniu sezonu PlusLigi Bartosz Bednorz.

Wtedy było już wiadomo, że odchodzi z ekipy mistrzów Polski i że prawdopodobnie zagra w Serie A1, Modena pojawiała się tylko w nieoficjalnych doniesieniach na temat transferu.

Wszystko wyjaśniło się w czwartek, gdy reprezentant Polski podpisał umowę, a klub poinformował oficjalnie, że przed dwa najbliższe sezony będzie reprezentował jego barwy. Wcześniej w klubie grali m.in. Dawid Murek, Łukasz Kadziewicz czy Zbigniew Bartman.

- Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu Modeny, nie miałem wątpliwości. Gra w tym klubie jest marzeniem każdego gracza. Jestem dumny i zaszczycony, że mogę być częścią tak wielkiego zespołu. Jestem przekonany, że pod wodzą Julio Velasco rozwinę się jeszcze bardziej. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej przygody - cieszy się Bednorz.

Umowę w Italii podpisał na dwa lata, ale może ją przedłużyć o kolejny sezon. Modena to jedna z najlepszych ekip w historii włoskiej siatkówki. Dwunastokrotny mistrz Italii i czterokrotny zdobywca Pucharu Europy. Po nieudanym sezonie 2017/2018 Modena przechodzi gruntowną przebudowę, a do klubu już trafili Ivan Zaytsev i Micah Christenson. Trenerem po sezonie reprezentacyjnym zostanie słynny Julio Velasco.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama