Reklama

Reklama

Bagnoli świetnym wariantem dla Rosji

Daniele Bagnoli byłby świetnym trenerem męskiej reprezentacji Rosji siatkarzy, taką opinię wyraził brązowy medalista z Pekinu i najlepszy atakujący finałowego turnieju Ligi Światowej w 2007 roku Jurij Bierieżko, który gra na co dzień w Dynamie Moskwa pod kierunkiem tego włoskiego szkoleniowca.

- Jeżeli Bagnoli zostanie trenerem "sbornej", to ona tylko skorzysta na tym - powiedział Jurij Bierieżko. - Tak doświadczony szkoleniowiec może jej dać bardzo dużo. Inna sprawa, że w składzie kadry muszą zajść zmiany. Nie unikniemy tego.

Reklama

Daniele Bagnoli został trenerem Dynama w 2007 roku. Według Jurija Bierieżki pierwszy okres pracy był trudny. - Bariera językowa i mentalna nie ułatwiała nam życia - powiedział Bierieżko. - Myślę, że po przyjściu Bagnolego do kadry nie uniknie się tego typu problemów. Jednak gdy się je pokona, to będzie już łatwo.

Rosyjska Federacja Siatkówki (WFW) ogłosiła konkurs na stanowisko trenera męskiej reprezentacji. Termin nadsyłania ofert mija 19 stycznia. Dwa dni wcześniej nazwisko szkoleniowca reprezentacji ogłosi Polski Związek Piłki Siatkowej. Do decydującej batalii zostali zakwalifikowani Daniele Bagnoli oraz trenerzy PGE Skry Bełchatów Daniel Castellani i BBTS-u Bielsko-Biała Grzegorz Wagner.

Daniele Bagnoli jest spodziewany w Warszawie we wtorek wieczorem. Dzień później zostanie przesłuchany przez komisję, która następnie przedstawi swoje kandydatury Zarządowi PZPS.

Kandydatami na stanowisko kobiecej reprezentacji Polski są Alojzy Świderek i Jerzy Matlak.

Rosję w igrzyskach prowadził Władimir Alekno, któremu w 2008 roku skończył się kontrakt. Prowadzący obecnie Zenit Kazań szkoleniowiec powiedział w jednym z wywiadów, że jest dalej zainteresowany pracą z męską reprezentacją. Jednak do konkursu nie przystąpi i swojej pracy nie przedstawi. - Trenerzy to nie pisarze - powiedział. - Taka formuła wyboru mi nie odpowiada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje