Reklama

Reklama

Asseco Resovia gospodarzem Final Four Ligi Mistrzów

Asseco Resovia gospodarzem Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy. Turniej odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17 kwietnia, zadecydowała w czwartek w Luksemburgu europejska konfederacja (CEV). Polski zespół ma zapewniony udział w tych zawodach.

W ostatnich latach w Krakowie rozgrywane były duże imprezy siatkarskie z mistrzostwa świata 2014 włącznie.

W dotychczasowej historii Ligi Mistrzów, która datuje się od 2001 roku Polska cztery razy organizowała turnieje Final Four - 2002 (Opole) i trzykrotnie Łódź - 2008, 2010, 2012. W pierwszym przypadku gospodarzem był Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, a w trzech następnych PGE Skra Bełchatów.

Asseco Resovia, mistrz Polski, ubiegłoroczny finalista LM, automatycznie ma zapewnione miejsce w finałowej czwórce, bez konieczności rywalizacji w fazie play-off, w której wystąpią jeszcze PGE Skra Bełchatów i Lotos Trefl Gdańsk. Losowanie par odbędzie się także w czwartek.

Reklama

W pierwszej rundzie play-off, z udziałem 12 ekip, PGE Skra spotka się z turecką drużyną Ziraat Bankasi Ankara, a rywalem debiutującego w tych rozgrywkach zespołu z Gdańska będzie broniący trofeum Zenit Kazań, łącznie trzykrotny triumfator LM. Pojedynki tej fazy rozegrane zostaną 16-18 lutego i 1-3 marca. Zwycięzcy dwumeczów z udziałem polskich drużyn zmierzą się w kolejnym etapie o prawo występu w Final Four.

Pary 1. rundy play-off LM siatkarzy:

PGE Skra Bełchatów - Ziraat Bankasi Ankara (Turcja) 

Lotos Trefl Gdańsk - Zenit Kazań (Rosja) 

Tours VB (Francja) - Biełogorie Biełgorod (Rosja) 

Volley Asse-Lennik (Belgia) - Trentino Diatec (Włochy) 

Arkas Izmir (Turcja) - Cucine Lube Civitanova (Włochy) 

Halkbank Ankara (Turcja) - DHL Modena (Włochy)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje