Reklama

Reklama

Amerykanie i Brazylijczycy finalistami Ligi Światowej 2014

Mistrzowie olimpijscy z Pekinu Amerykanie pokonali Iran 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) i w niedzielę wystąpią we Florencji w finale Ligi Światowej siatkarzy. Po raz ostatni byli w nim dwa lata temu i wówczas przegrali z Polską. Ich rywalami w decydującym starciu będą Brazylijczycy, którzy 3:0 ograli gospodarzy turnieju - Włochów (25:11, 25:23, 25:20)

Reprezentacja USA do tej pory ten prestiżowy turniej wygrała tylko raz - w 2008 roku. Parę miesięcy później zdobyła olimpijskie złoto.

Dla Iranu już sam udział w Final Six jest sporym osiągnięciem i mało kto podejrzewał, że ten zespół dotrze aż do półfinału, pod drodze wygrywając swoją grupę we włoskim turnieju. W niedzielę powalczy w meczu o trzecie miejsce.

W drugim półfinale Włosi zagrali z Brazylijczykami. "Canarinhos" pokazali, że wracają do dobrej dyspozycji i w pierwszym secie zmiażdżyli Włochów do 11. Potem gospodarze turnieju, wspomagani żywiołowym dopingiem, postawili Brazylii trudniejsze warunki, jednak nie wystarczyło to na skutecznie grających podopiecznych Bernardo Rezende. 

Reklama

"Biało-czerwonych" we Florencji nie ma. Przygotowują się w Bełchatowie do mistrzostw świata, które 30 sierpnia rozpoczną się w siedmiu polskich miastach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy