Reklama

Reklama

Alojzy Świderek: Ta lista jest już zamknięta

Trener reprezentacji siatkarek Alojzy Świderek ogłosił szeroką kadrę na mistrzostwa Europy, które w dniach 22 września - 2 października odbędą się w Serbii i Włoszech. Po rocznej przerwie do drużyny narodowej wraca Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Reprezentacja siatkarek we wtorek wróciła z Hongkongu, gdzie rozegrała swój ostatni turniej eliminacyjny World Grand Prix. Polkom nie udało się awansować do finału rozgrywek i ostatecznie zajęły dziesiąte miejsce. Po kilku dniach wolnego zawodniczki w niedzielę mają zameldować się w Szczyrku.

Trener Świderek na kolejne zgrupowanie powołał 22 siatkarki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do składu wróciły m.in. Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Agnieszka Bednarek-Kasza.

Na mistrzostwa Starego Kontynentu do Serbii polski zespół nie pojedzie w optymalnym składzie. Małgorzata Glinka-Mogentale i Mariola Zenik już wcześniej deklarowały, że w tym roku nie zagrają w kadrze, a Aleksandra Jagieło spodziewa się dziecka. Kontuzje z kolei wyeliminowały Annę Werblińską, Joannę Kaczor i Katarzynę Gajgał.

Reklama

"Do poniedziałku musiałem ogłosić skład kadry i ta lista jest już zamknięta" - wyjaśnił selekcjoner reprezentacji.

"Asia Kaczor i Kasia Gajgał miały do 15 sierpnia rehabilitować się w Muszynie. Po kolejnych badaniach, okazało się, że ten okres został przedłużony o kolejne dwa tygodnie. A to oznaczałoby, że te zawodniczki dołączyłyby do nas dopiero 5 września. Nie czuję się na siłach, aby po tak długim okresie rehabilitacji, w trzy dni przygotować te dziewczyny do udziału w memoriale Agaty Mróz, w którym chcieliśmy sprawdzić ich formę" - tłumaczył Świderek.

Szeroki skład reprezentacji Polski na ME:

Rozgrywające: Milena Radecka (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Joanna Wołosz (Aluprof Bielsko-Biała), Katarzyna Skorupa (Urbino Volley).

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza (Bank BPS Muszynianka Fakro), Berenika Okuniewska (Scavolini Pesaro), Zuzanna Efimienko (Impel Gwardia Wrocław), Gabriela Wojtowicz, Sylwia Pelc (Aluprof Bielsko-Biała).

Skrzydłowe: Katarzyna Konieczna (Atom Trefl Sopot), Karolina Kosek, Anita Kwiatkowska (obie Organika Budowlani Łódź), Kinga Kasprzak (Bank BPS Muszynianka Fakro), Klaudia Kaczorowska, Karolina Ciaszkiewicz, Anna Podolec (wszystkie Aluprof Bielsko-Biała), Katarzyna Jaszewska (Impel Gwardia Wrocław), Katarzyna Skowrońska-Dolata (Evergrande Kanton), Aleksandra Kruk (AZS Białystok).

Libero: Paulina Maj, Magdalena Saad (obie Atom Trefl Sopot), Krystyna Strasz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne