Reklama

Reklama

Aleksiej Spiridonow ukarany przez rosyjską federację

Aleksiej Spiridonow został warunkowo zawieszony na rok przez rosyjską federację. Powodem ukarania zawodnika było jego karygodne zachowanie podczas meczu Superligi.

W spotkaniu 24. kolejki rosyjskiej ligi pomiędzy Jugry Samotłor Niżniewartowsk, a Jenisiejem Krasnojarsk Spiridonow wdał się w kłótnie z arbitrem. Siatkarz miał powiedzieć do drugiego sędziego: "Muszę ci zapłacić, żebyś sprawiedliwie sędziował". Zawodnik już przed rozpoczęciem spotkania dostał żółtą kartkę. Później otrzymał czerwony kartonik za dyskusje z sędziami.

Reklama

Rosyjska federacja postanowiła ukarać Spiridonowa warunkowym zawieszeniem na rok. Jeśli zawodnik w tym czasie dopuści się kolejnego karygodnego zachowania, zostanie zawieszony.

Spiridonow odniósł się do kary na swoim Twitterze. "Dlaczego, nie mam pojęcia" - napisał zawodnik i wrzucił link do informacji o karze, jaką na niego nałożono.

Siatkarz został także ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy rubli. 

Spiridonow jest dobrze znany polskim kibicom. Siatkarz lubi bulwersować na boisku. Na mistrzostwach świata w 2014 roku opluł fana "Biało-czerwonych". Niepochlebnie wypowiadał się także o Polsce m.in. na swoim Twitterze. 

Dowiedz się więcej na temat: Aleksiej Spiridonow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje