Reklama

Reklama

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski. Sebastian Świderski: Cieszymy się z podwójnej korony

- To był sezon trudniejszy od poprzedniego, kiedy nie graliśmy w Lidze Mistrzów. Cieszymy się bardzo z podwójnej korony – powiedział prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski na antenie Polsatu Sport po obronie mistrzostwa przez siatkarzy tego klubu.

"Obroniliśmy tytuł, to było trudniejsze. Będziemy myśleć na temat budowy nowego składu. Wszystko jest w rękach nowego trenera. Najbliższe dni przyniosą nowe wiadomości" - dodał.

Komplementował trenera ZAKS-y Ferdinando De Giorgi, który w niedzielę pożegnał się z klubem i skupi się na pracy z reprezentacją Polski.

"Nie muszę go zachwalać, bo świadczą o nim wyniki. To przede wszystkim człowiek o wielkiej charyzmie. Jestem spokojny o naszą reprezentację" - ocenił Świderski.

Włoski szkoleniowiec, który po meczu został oblany szampanem i "udekorowany" okolicznościowym tortem, przyznał, że trochę mu żal opuszczać Kędzierzyn-Koźle.

Reklama

"To mistrzostwo smakuje szczególnie, bo nie jest łatwo powtórzyć sukces. Panuje tu wspaniała atmosfera. Ciężko opuszczać Kędzierzyn, ale idę spełniać kolejny wielki sen obejmując silną, świetną reprezentację w tym samym kraju" - stwierdził Włoch.

Kapitan Skry Bełchatów Mariusz Wlazły zauważył, że powinny być zmienione zasady rozgrywek, aby wyeliminować takie końcówki spotkań finałowych, jak ta w sobotę, kiedy kwestia mistrzostwa była rozstrzygnięta przed zakończeniem meczu.

"W Łodzi zagraliśmy nieco gorsze spotkanie, ZAKSA - dwa równe mecze. Z tak grającą ZAKS-ą, kiedy się popełni dwa, trzy błędy, to ciężko grać. Byliśmy zdeterminowani, skoncentrowani. Czegoś nam zabrakło, ale cieszmy się ze srebra" - powiedział Wlazły.

ZAKSA w niedzielnym rewanżowym meczu finałowym mistrzostw Polski pokonała Skrę Bełchatów 3:1 (21:25, 25:23, 27:25, 25:18). Pierwszy mecz w Łodzi wygrała 3:0.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL