Reklama

Reklama

Z reprezentacji Rosji do... Polski. Brakuje już tylko oficjalnego komunikatu

Oficjalne zakończenie pracy w reprezentacji Rosji przesądza przyszłość szkoleniowca Tuomasa Sammelvuo. 46-letni Fin obejmie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w kolejnym sezonie.

Zaledwie kilka dni temu potwierdziły się informacje francuskich mediów, które z dobrych źródeł dowiedziały się, że Tuomas Sammelvuo odchodzi z rosyjskiej kadry.

Te doniesienia w końcu potwierdził prezes rosyjskiego związku Stanisław Szewczenko.

Tuomas Sammelvuo wraca do Kędzierzyna-Koźla. Wcześniej był w roli siatkarza

- Kontrakt Sammelvuo dobiegł końca i prezydium związku postanowiło nie przedłużać umowy. Trwają finały mistrzostw Rosji. Latem ma być spartakiada. Na podstawie tych dwóch wydarzeń zostanie podjęta decyzja odnośnie przyszłego trenera reprezentacji - powiedział Szewczenko telewizji Match.TV. Dodał przy tym, że następcę Fina Przyznał, że następcę Fina opinia publiczna pozna w najbliższych miesiącach.

Reklama

Następnie Polsat Sport dowiedział się, że Sammelvuo ma zostać nowym trenerem siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i od tej decyzji już nie będzie odwrotu.

Teraz "Przegląd Sportowy", powołując się na kilka źródeł, rozstrzyga, że 46-letni były przyjmujący na sto procent zastąpi Gheorghe Cretu. Rumun jest, w pewnym sensie, sam sobie winny, bo chciał skorzystać z oferty Biełogorii Biełgorod, ale ofertę otrzymał tę propozycję jeszcze przed wybuchem wojny. Agresja zbrojna plany Cretu wzięła w łeb, ale ZAKSA w tym czasie nie siedziała z założonymi rękoma, czego efektem jest właśnie dogadanie się z Sammelvuo.

Fin razem z reprezentacją Rosji świętował triumf w Lidze Narodów oraz drugie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie zespół ze względu na sankcje wystąpił pod nazwą Rosyjski Komitet Olimpijski. Wcześniej szkoleniowiec zrezygnował z kontynuowania pracy w Zenicie Sankt Petersburg.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy