Reklama

Reklama

Trzech zawodników PGE Skry zakażonych koronawirusem

Trzech siatkarzy PGE Skry Bełchatów ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Zostali oni poddani kwarantannie. Cała drużyna z Bełchatowa została poddana testom w związku z wyjazdem do Bułgarii na mecz Pucharu CEV.

Bełchatowianie przeszli badania na obecność COVID-19 w niedzielę przed wylotem do Burgas na wtorkowy mecz 1/8 finału Pucharu CEV z Neftochimikiem (3-2).

W sześciu przypadkach wyniki testów RT-PCR dały niejednoznaczny wynik, co uniemożliwiło tym zawodnikom wyjazd do Bułgarii. Wrócili oni do Bełchatowa, pozostali w izolacji, a po dwóch dobach ponownie przeszli badanie.

"Po otrzymaniu wyników okazało się, że w trzech przypadkach wynik okazał się pozytywny i wszystkie z tych osób zostały poddane kwarantannie. Z uwagi na dobro osobiste, nie podajemy do publicznej wiadomości danych osób zakażonych. Jednocześnie przypominamy, że pozostali siatkarze oraz osoby ze sztabu, które poleciały do Bułgarii, miały wyniki negatywne" - poinformował w środę klub.

Reklama

O sytuacji powiadomiono organizatora rozgrywek ekstraklasy oraz wdrożono zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie.

Zakażeni koronawirusem siatkarze nie wezmą udziału w najbliższym wyjazdowym meczu PGE Skry ze Stalą Nysa, który został zaplanowany na sobotę (godz. 17.30). 

Bartłomiej Pawlak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne