Reklama

Reklama

Starcie Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów wydarzeniem 1. rundy play off

Starcie mistrza Polski Asseco Resovii Rzeszów z wicemistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów będzie największym wydarzeniem pierwszej rundy play off siatkarskiej PlusLigi. Trener PGE Skry Jacek Nawrocki nie chce typować wyniku tej rywalizacji.

"Niczego nie deklarujemy. Jedziemy do Rzeszowa walczyć i zagrać jak najlepsze spotkania" - powiedział Nawrocki.

Rzeszowianie rundę zasadniczą rozgrywek zakończyli na czwartym miejscu. PGE Skra uplasowała się lokatę niżej.

"Na pewno żałujemy tego, że uciekło nam kilka punktów co sprawiło, że czeka nas teraz bardzo trudny play-off" - powiedział Nawrocki.

Jego zdaniem dla bełchatowskiej drużyny największym problemem w bieżącym sezonie były kontuzje i choroby.

"Wszystko było dobrze do końcówki pierwszej rundy. Od listopada w żadnym meczu nie wystąpiliśmy już jednak w takim samym składzie. Choroby i kontuzje, które nas dopadły, uniemożliwiały nie tylko grę, ale również treningi w pełnym składzie" - wyjaśnił Nawrocki.

Reklama

Przed meczami z Asseco Resovią nastroje w PGE Skrze trochę się poprawiły, bo na zajęciach są wszyscy zawodnicy. Szkoleniowiec nie chce jednak z tego faktu wyciągać zbyt optymistycznych wniosków.

"Czasami aż boję się powiedzieć, że zagramy w komplecie. Kilka razy w tym sezonie było już bowiem tak, że nawet dzień przed meczem zawodnicy wypadali nam ze składu. Na razie więc cieszymy się z tego, że wszyscy są na treningu" - powiedział Nawrocki.

Podkreślił jednak, że do osiągnięcia dobrych wyników trzeba nie tylko wrócić do treningu, ale też być dobrze przygotowanym do gry.

"A na takie przygotowanie czasu już nie mieliśmy" - oznajmił.

Pierwszy mecz PGE Skry z Asseco zostanie rozegrany w niedzielę w Rzeszowie. W poniedziałek gospodarzem drugiego pojedynku również będą mistrzowie Polski. Później rywalizacja (do trzech zwycięstw) przeniesie się do Bełchatowa (23 i ewentualnie 24 lutego). Jeśli dojdzie do piątego spotkania, to zostanie ono rozegrane 2 marca w Rzeszowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje