Reklama

Reklama

Siatkarski turniej im. Strzelczyka w Rzeszowie z gwiazdorską obsadą

​Turecki Fenerbahce Stambuł, niemiecki Generali Unterhaching, Jastrzębski Węgiel i gospodarz Asseco Resovia od soboty do poniedziałku rywalizować będą w rzeszowskiej hali w III turnieju siatkarzy imienia Jana Strzelczyka.

W piątek w Leżajsku Resovia i Fenerbahce rozegrały mecz pokazowy. Wygrali mistrzowie Polski 3:1 (25:20, 26:24, 25:16, 24:26). W spotkaniu tym w ich drużynie zadebiutował niemiecki atakujący Jochen Schops.

Od soboty emocje i wielka siatkówka czekają kibiców w Rzeszowie. Tak znakomitej obsady Memoriał Strzelczyka, który zainauguruje nowy sezon nad Wisłokiem, jeszcze nie miał. Fenerbahce, które prowadzi świetny Włoch Daniele Bagnoli (na trenerskim stanowisku zastąpił Daniela Castellaniego), a także niemiecki Generali Unterhaching i Asseco Resovia to uczestnicy najbliższej edycji Ligi Mistrzów.

Reklama

W ekipie znad Bosforu grają m.in. Włoch Matej Cernic, były zawodnik Resovii, Novica Bjelica, Ivan Miljkovic, Leonel Marshall.

Jastrzębski Węgiel, który w zbliżającym się sezonie PluLigi stawia sobie najwyższe cele, przyjeżdża w najmocniejszym składzie. A drużyna ta posiada tej klasy zawodników, jak Michał Łasko, Russel Holmes, Rob Bontje, Michał Kubiak, Krzysztof Gierczyński, Matteo Martino, Simon Tischer.

Drużyna z Unterhaching jest srebrnym medalistą Bundesligi. W niemieckim teamie występują m.in. Belg Matias Raymaekers, Holender Jan Willem Snippe i Konstantin Szumow.

Rzeszowianie, którzy wciąż mają problemy zdrowotne, zagrają najprawdopodobniej tylko bez przechodzącego rehabilitację Olega Achrema.

- Turniej ma znakomitą obsadę. Będziemy rotować składem, aby sprawdzić różne warianty. Chcemy wykorzystać wszystkich zawodników, ale wiele będzie zależeć od ich zdrowia. Ono jest najważniejsze - mówi trener Andrzej Kowal.

Kibice wykupili w przedsprzedaży najpierw wszystkie karnety na sezon 2012/13, a następnie całą pulę wejściówek na turniej.

Jan Strzelczyk (1942 - 2007) był jednym z najsłynniejszych polskich trenerów siatkówki, twórcą sukcesów Resovii i "podwójnej krótkiej." Na początku lat 70. trzykrotnie doprowadził drużynę z Rzeszowa do mistrzostwa Polski oraz trzeciego miejsca w Pucharze Zdobywców Pucharów i czwartej lokaty w Pucharze Europy.

Był absolwentem AWF Warszawa, w którym występował jako zawodnik. Trenerską karierę rozpoczynał w 1966 roku w AZS WSI Rzeszów, a kontynuował w Resovii od 1967 do 1984 z dwuletnią przerwą, podczas której prowadził Płomień Milowice. Pracował także jako szkoleniowiec siatkarzy Resursy Łódź, Beyeru Lohof, Karpat Krosno i siatkarek rzeszowskiego Zelmeru. Od 2000 r. był pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Program turnieju:


22 września - sobota

godz. 17: Generali Unterhaching - Fenerbahce Stambuł

godz. 19: Otwarcie turnieju prezentacja Asseco Resovii

godz. 20: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel

23 września - niedziela

godz. 17: Jastrzębski Węgiel - Fenerbahce Stambuł

godz. 19.30: Asseco Resovia - Generali Unterhaching

24 września - poniedziałek

godz. 17: Jastrzębski Węgiel - Generali Unterhaching

godz. 19.30: Asseco Resovia - Fanerbahce Stambuł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje