Reklama

Reklama

Serie A1. Kapitalna seria Perugii trwa! Wilfredo Leon poprowadził drużynę do kolejnego zwycięstwa

Sir Safety Conad Perugia Wilfredo Leona bez większych problemów pokonała Consar Ravenna 3:0 (25:18, 25:20, 26:24) w meczu siódmej kolejki włoskiej Serie A1. Reprezentant Polski był najlepszym graczem swojego zespołu i dopisał do jego konta aż 23 punkty. Było to siódme z rzędu ligowe zwycięstwo podopiecznych Vitala Heynena.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Kiedy na zagrywce pojawił się Roberto Russo ekipa Vitala Heynena po raz pierwszy osiągnęła czteropunktowe prowadzenie 8:4. Z akcji na akcję przewaga Perugii była coraz bardziej widoczna. Ciężar gry w ataku na swoje barki wzięli Wilfredo Leon i Thijs ter Horst, który występował na pozycji atakującego. Reprezentant Polski zakończył pierwszą partię w bardzo efektowny sposób, posyłając na drugą stronę zagrywkę nie do przyjęcia.

W drugim secie Perugia odskoczyła nieco później, ale za to w imponującym stylu. Gospodarze popisywali się coraz lepszymi zagraniami, kompletnie rozbijając rywali, rozpoczynając od ich przyjęcia. 25. punkt dała gospodarzom zepsuta zagrywka Giulio Pinaliego. Zdecydowanie najjaśniejszą postacią w szeregach Perugii był Leon, który po dwóch setach miał na koncie 17 punktów!

Reklama

Wydawało się, że trzecia partia będzie jedynie formalnością. Od początku na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. Po pomyłce w ataku Oleha Plotnitskyiego przewaga stopniała jednak do zaledwie jednego punktu i na boisku zaczęło robić się nerwowo. Sytuację szybko uspokoił Leon, zdobywając punkt i pozwalając swojemu zespołowi uciec z niewygodnego ustawienia. Przyjezdni walczyli jednak bardzo ambitnie i doprowadzili do wyrównania 20:20, a potem wyszli na prowadzenie 22:21. Belgijski szkoleniowiec Perugii musiał zareagować, przerywając grę, a to przyniosło zamierzony efekt. Jego zespół wyszedł z tarapatów i ostatecznie wygrał na przewagi 26:24.

Było to siódme zwycięstwo Perugii w tym sezonie. Podpieczni Vitala Heynena ani razu nie zaznali goryczy porażki i pozostają liderami rozgrywek we Włoszech.

Sir Safety Conad Perugia - Consar Ravenna 3:0 (25:18, 25:20, 26:24)

Sir Safety Conad Perugia: Dragan Travica, Thijs ter Horst, Omar Biglino, Wilfredo Leon, Roberto Russo, Oleh Plotnitskyi, Alessandro Piccinelli (L)

Consar Ravenna: Stefano Mengozzi, Eric Loeppky, Rafael Redwitz, Francesco Recine, Aleks Grozdanov, Giulio Pinali, Jani Kovacic (L) oraz Ludovico Giuliani (L)

MVP: Wilfredo Leon

CM, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama