Reklama

Reklama

Rafał Buszek siatkarzem ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

Rafał Buszek przenosi się do ZAKS-y Kędzierzyn Koźle. Aktualny mistrz świata w kończącym się sezonie zdobył mistrzostwo Polski z Asseco Resovią.

Buszek karierę zaczynał w drużynie Błękitnych Ropczyce. W 2007 roku trafił do Politechniki Warszawskiej. Od 2010 roku był siatkarzem Resovii, ale był wypożyczany do drużyny z Kielc i AZS-u Olsztyn.

Reklama

We wrześniu 2014 roku zdobył złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce.

W kończącym się sezonie Buszek bronił barw Resovii, z którą sięgnął po mistrzostwo Polski. W najważniejszych meczach sezonu parę przyjmujących tworzyli jednak: Marko Ivović i Nikołaj Penczew.

- W Kędzierzynie-Koźlu zawsze był bardzo mocny skład, a siatkówka w tym mieście od lat stoi na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że będę tu grał jak najwięcej i wierzę, że z moim nowym zespołem w kolejnym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele - powiedział Buszek.

ZAKSA po rozczarowującym sezonie na przyszłe rozgrywki zakontraktowała już dwóch rozgrywających: Benjamina Toniuttiego i Grzegorz Pająka oraz atakującego, także w poprzednim sezonie grającego w Resovii, Dawida Konarskiego.

- Cieszę się, że Dawid idzie ze mną do Kędzierzyna. Znam się też na przykład z Pawłem Zatorskim. Myślę, że utworzymy naprawdę fajny zespół, będzie dobra atmosfera, a co za tym idzie - także wyniki - skomentował Buszek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama