Reklama

Reklama

Puchar Challenge siatkarzy: Ural - Delecta 3:1

Siatkarze Delecty Bydgoszcz przegrali w rosyjskiej Ufie pierwsze półfinałowe spotkanie Pucharu Challenge z miejscowym zespołem Ural 1:3 (19:25, 23:25, 25:22, 24:26).

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Skuteczne ataki Aleksieja Kazakowa i Pawła Abramowa dały siatkarzom Uralu kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszego seta, wygrywając 25:19.

Podobnie rozpoczęła się druga odsłona, bydgoszczanie nie mogli znaleźć recepty na dobrze grających rywali. Po pierwszej przerwie technicznej podopieczni Piotra Makowskiego wreszcie skuteczniej zaczęli grać w ataku, a dodatkowo asa zaserwował Marcin Wika, dzięki czemu Delekta objęła pierwsze prowadzenie. Końcówkę, szczególnie w bloku, rozegrali lepiej Rosjanie i wygrywając 25:23 objęli prowadzenie w spotkaniu 2:0.

Reklama

Wyrównaną walkę oba zespoły stoczyły w kolejnych dwóch partiach. W trzeciej do stanu 12:12 żaden nie mógł zdobyć przewagi. Dopiero skuteczny blok Wiki na Leandro Vissotto i błąd podwójnego odbicia siatkarzy z Ufy dały bydgoszczanom dwa punkty przewagi. Dalsza gra punkt za punkt pozwoliła Delekcie wygrać seta i przedłużyć szanse na wygraną w pierwszym półfinale.

W czwartej odsłonie błąd Vissotto w ataku ze skrzydła oraz skuteczny blok Andrzeja Wrony i Antigi w kolejnej akcji pozwoliły siatkarzom Delecty objąć prowadzenie 12:8. Od tego momentu nieco skuteczniej w bloku zaczęli grać siatkarze Uralu, dzięki czemu rywalizacja się wyrównała i do stanu 22:22 żaden z zespołów nie mógł zdobyć przewagi.

Końcówka seta była niesamowicie emocjonująca. Zaczęło się od skutecznego ataku i bloku Wrony, co dało bydgoszczanom dwie piłki setowe. Swoje szanse na wyrównanie wyniku zmarnowali jednak Wika i Dawid Konarski posyłając piłki po swoich atakach na aut. Takiej szansy nie zmarnowali siatkarze Uralu, kończąc za sprawą ataku Vissotto seta wygraną 26:24 i tym samym pokonując Delectę w całym spotkaniu 3:1.

Rewanż odbędzie się w Bydgoszczy, w sobotę 2 marca o godz. 14.30.

Ural Ufa - Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 26:24)

Ural Ufa: Aleksiej Spiridonow, Aleksiej Kazakow, Paweł Abramow, Leandro Vissotto, Miguel Angel Falasca, Anriej Aszczew - Aleksiej Werbow (libero) - Maksym Botin, Maksym Pantelejmonienko, Władisław Żłoba.

Delecta Bydgoszcz: Stephane Antiga, Marcin Wika, Wojciech Jurkiewicz, Piotr Lipiński, Dawid Konarski, Andrzej Wrona - Michał Dębiec (libero) - Tomasz Wieczorek.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama