Reklama

Reklama

Poważna choroba Grzegorza Boćka

Reprezentant kraju Grzegorz Bociek poinformował podczas konferencji prasowej o chorobie nowotworowej układu limfatycznego. 23-letni siatkarz od 2013 roku jest zawodnikiem ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Bociek zawiesił karierę sportową. W najbliższym czasie podda się chemioterapii.

"Grzesiu jesteśmy z Tobą" - napisano na oficjalnej stronie klubu. Również w internecie w ciągu kilku minut wielu fanów napisało, że trzyma za niego kciuki oraz pyta, jak można pomóc.

Reklama

Bociek był w tym sezonie w szerokiej kadrze Stephane'a Antigi na mistrzostwa świata w Polsce. Przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Dawidem Konarskim i Mariuszem Wlazłym.

Nic nie wskazywało jednak na to, że jest tak poważnie chory. Normalnie wziął udział w przygotowaniach ZAKS-y do sezonu. Nie pojawił się jednak w miniony weekend w Warszawie, gdzie podopieczni Sebastiana Świderskiego rywalizowali w memoriale Zdzisława Ambroziaka. Testowany za to był Holender Kay van Dijk.

- Grzesiek ma kłopoty zdrowotne - mówił wówczas trener kędzierzynian, ale nie chciał jeszcze powiedzieć, o co dokładnie chodzi.

Bociek w ZAKS-ie występował od sezonu 2013/14. Wcześniej w AZS-ie Częstochowa i Skrze Bełchatów. 30 sierpnia 2013 roku zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Serbią (1:3). Dzień później w drugim spotkaniu zdobył 30 punktów. Dobre występy sprawiły, że ówczesny selekcjoner Andrea Anastasi postanowił zabrać zawodnika na mistrzostwa Europy, rezygnując z dotychczasowego atakującego Zbigniewa Bartmana.


Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Bociek | Zaksa Kędzierzyn - Koźle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje