Reklama

Reklama

PlusLiga: Zwycięstwa największych faworytów

Trzy czołowe drużyny PlusLigi: Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów i Lotos Trefl Gdańsk pewnie wygrały swoje mecze w 22. kolejce rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy.

Niespodziankę sprawili siatkarze Cerrad Czarnych Radom, którzy pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0 wygrywając w każdym secie do 22. MVP spotkania został wybrany Mikko Oivanen.

W tabeli prowadzi Skra przed Resovią - po 55 punktów. Lotos jest trzeci ze stratą czterech punktów.

Wyniki meczów 22. kolejki Plusligi:

BBTS Bielsko-Biała - AZS Częstochowa 3:2 (23:25, 27:25, 20:25, 25:18, 15:12)

BBTS Bielsko-Biała: Łukasz Polański, Bartłomiej Neroj, Wojciech Ferens, Bartosz Buniak, Jose Luis Gonzalez, Serhiy Kapelus - Michał Dębiec (libero) - Bartosz Bućko, Wojciech Sobala, Grzegorz Pilarz, Kamil Kwasowski.

AZS Częstochowa: Artur Udrys, Michał Kaczyński, Guillaume Samica, Mateusz Przybyła, Konrad Buczek, Bartosz Janeczek - Adrian Stańczak (libero) - Maksim Hilko, Mariusz Marcyniak, Rafał Szymura, Patryk Napiórkowski, Miguel Angel De Amo.

Reklama

Cuprum Lubin - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 20:25)

Cuprum Lubin: Iwan Borownjak, Jeroen Trommel, Dmytro Paszyckij, Łukasz Kadziewicz, Szymon Romać, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) - Marcel Gromadowski, Łukasz Łapszyński, Maciej Gorzkiewicz.

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Przemysław Stępień, Damian Schulz.

PGE Skra Bełchatów - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:16, 25:15)

PGE Skra Bełchatów: Facundo Conte, Karol Kłos, Srecko Lisinac, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły - Kacper Piechocki (libero) - Aleksa Brdjovic.

Transfer Bydgoszcz: Konstantin Cupkovic, Dawid Gunia, Jakub Jarosz, Wojciech Jurkiewicz, Andrew John Nally, Paweł Woicki - Dawid Murek (libero) - Tomasz Bonisławski, Justin Duff, Steven Marshall, Marcin Waliński, Nikodem Wolański.

Asseco Resovia Rzeszów - Effector Kielce 3:1 (25:21, 28:30, 25:16, 25:18)

Asseco Resovia Rzeszów: Rafał Buszek, Marko Ivovic, Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski, Jochen Schoeps, Lukas Tichacek - Michał Żurek (libero) - Dawid Dryja, Fabian Drzyzga, Nikolaj Penczew.

Effector Kielce: Mateusz Bieniek, Adrian Buchowski, Bartosz Krzysiek, Jędrzej Maćkowiak, Grzegorz Pająk, Adrian Staszewski - Bartosz Sufa (libero) - Marcin Janusz, Sławomir Jungiewicz, Humberto Machacon, Rozalin Penczew, Andreas Takvam.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

Cerrad Czarni Radom: Lucas Kampa, Mikko Oivanen, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Dirk Westphal, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Michał Kędzierski.

Jastrzębski Węgiel: Krzysztof Gierczyński, Grzegorz Kosok, Michał Łasko, Michał Masny, Alen Pajenk, Guillaume Quesque - Damian Wojtaszek (libero) - Mateusz Malinowski, Jakub Popiwczak.

AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 21:25)

AZS Politechnika Warszawska: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Piotr Lipiński, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Waldemar Świrydowicz - Maciej Olenderek (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Dominik Depowski, Jakub Radomski, Patryk Strzeżek.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Jurij Gladyr, Dick Kooy, Lucas Loh, Kay van Dijk, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zagumny - Paweł Zatorski (libero) - Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Dominik Witczak, Krzysztof Zapłacki.

MKS Banimex Będzin - Indykpol AZS Olsztyn (wtorek godz. 18)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje