Reklama

Reklama

PlusLiga. Zbigniew Bartman znalazł nowy klub w Dubaju

Zbigniew Bartman szybko znalazł nowy klub. Kilka dni temu były reprezentant Polski rozwiązał kontrakt ze Stalą Nysa, a decyzję uzasadniał “względami osobistymi”. W środę 34-letni zawodnik podpisał jednak umowę w Dubaju - będzie występował w Al-Nasr.

Okres świąteczno-noworoczny był dla Bartmana niezwykle intensywny. 30 grudnia Stal, czyli dotychczasowy klub siatkarza, dość nieoczekiwanie poinformował o rozwiązaniu umowy z doświadczonym zawodnikiem. Obie strony rozstały się za porozumieniem stron, a prezes klubu z Nysy, Marek Majka, serdecznie dziękował siatkarzowi za występy w drużynie, mimo że ten spędził w niej zaledwie kilka miesięcy.

Reklama

Sam Bartman pożegnał się ze Stalą, publikując na swoim profilu na Instagramie czarno-białe zdjęcie w towarzystwie kolegów z drużyny. - Niestety ze względów osobistych byłem zmuszony rozwiązać umowę z klubem - napisał siatkarz. Te słowa zaledwie tydzień później brzmią już jednak nieco mniej wiarygodnie. Niespodziewanie bowiem nowego pracodawcę Bartman znalazł w dość egzotycznym miejscu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W środę, również za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował, że najbliższe miesiące spełni w klubie Al-Nasr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. - Zrobię co w mojej mocy, by osiągnąć postawione przed nami cele - napisał siatkarz, dołączając zdjęcie z nową koszulką.

Bartman okresu spędzonego w Nysie nie zaliczy do szczególnie udanych. Kilka spotkań musiał opuścić z powodu kontuzji, a kiedy pojawiał się na boisku, nie potrafił natchnąć drużyny do zwycięstw. Już bez niego Stal w pierwszym spotkaniu o punkty w 2021 r. napędziła sporo strachu faworyzowanej Vervie Warszawa Orlen Paliwa, z którą we wtorek przegrała dopiero po tie-breaku. Mimo to beniaminek PlusLigi zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Choć Dubaj, gdzie znajduje się siedziba Al-Nasr, to dla siatkarza dość egzotyczny kierunek, gra w krajach arabskich nie jest dla Bartmana niczym nowym. W przeszłości występował bowiem między innymi w Ar-Rajjan SC z Kataru. Jest zresztą znany z tego, że nie obawia się występów w odległych krajach. Bartman ma bowiem za sobą również występy w lidze włoskiej, rosyjskiej, francuskiej, chińskiej, tureckiej i argentyńskiej. Al-Nasr to już siedemnasty klub w jego karierze!

W przeszłości Bartman występował również w reprezentacji Polski - jako przyjmujący lub atakujący. Zanotował w niej 137 występów, wygrywając w 2009 r. mistrzostwa Europy, a trzy lata później triumfując w Lidze Światowej.

DG

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Bartman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje