Reklama

Reklama

PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:1

Siatkarze ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle pokonali przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w hicie 19. kolejki Plus Ligi.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Kevin Tillie z ZAKS-y.

Reklama

Dzięki zwycięstwu kędzierzynianie umocnili się na pozycji lidera. Na siedem kolejek przed końcem fazy zasadniczej ZAKSA nad drugą PGE Skrą Bełchatów ma już dwanaście punktów przewagi.

Wyniki 19. kolejki PlusLigi:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:21)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Kevin Tillie, Rafał Buszek, Dawid Konarski - Paweł Zatorski (libero) - Krzysztof Rejno, Grzegorz Bociek, Sam Deroo.

Asseco Resovia Rzeszów: Dawid Dryja, Russell Holmes, Thomas Jaeschke, Bartosz Kurek, Jilien Lyneel, Lukas Tichacek - Krzysztof Ignaczak (libero) - Dominik Witczak, Olieg Achrem, Dmytro Paszycki, Fabian Drzyzga, Łukasz Perłowski.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 27:25, 25:27, 25:20, 10:15)

Jastrzębski Węgiel: Piotr Hain, Michał Masny, Maciej Muzaj, Alexander Shafranovich, Wojciech Sobala, Toontje van Lankvelt - Jakub Popiwczak (libero) - Jason Derocco, Adrian Mihułka, Patryk Strzeżek

PGE Skra Bełchatów: Facundo Conte, Marcel Gromadowski, Karol Kłos, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Andrzej Wrona - Robert Milczarek (libero) - Marcin Janusz, Sreczko Lisinać, Kacper Piechocki, Mihajlo Stanković.

AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 3:0 (27:25, 25:22, 25:15)

AZS Politechnika Warszawska: Michał Filip, Jakub Kowalczyk, Bartłomiej Lemański, Guillaume Samica, Krzysztof Wierzbowski, Paweł Zagumny - Maciej Olenderek (libero) - Jan Firlej, Łukasz Łapszyński, Jakub Radomski, Waldemar Świrydowicz

Effector Kielce: Sławomir Jungiewicz, Marcin Komenda, Jędrzej Maćkowiak, Sławomir Stolc, Andreas Takvam, Igor Witiuk - Damian Sobczak (libero) - Szymon Biniek (libero), Michał Kędzierski, Andrzej Orobko, Patryk Więckowski.

Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 19:25)

Cuprum Lubin: Wojciech Włodarczyk, Marcin Możdżonek, Keith Pupart, Szymon Romać, Marcus Boehme, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) - Łukasz Kaczmarek, Maciej Gorzkiewicz, Robert Taht, Dawid Gunia, Marcin Kryś.

BBTS Bielsko-Biała: Marcin Wika, Mateusz Szacharewicz, Bartosz Janeczek, Sierhij Kapelus, Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Pilarz - Łukasz Koziura (libero) - Bartłomiej Neroj, Kamil Kwasowski, Paweł Stabrawa.

Łuczniczka Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:15, 25:18, 26:24)

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa 3:1 (25:21, 25:12, 22:25, 25:21)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama