Reklama

Reklama

PlusLiga - Wytze Kooistra zagra w Czarnych Radom

Holender Wytze Kooistra, który ostatnie dwa lata spędził w PGE Skrze Bełchatów, w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw Czarnych Radom - poinformował beniaminek ekstraklasy siatkarzy.

Kooistra, znany głównie z występów w roli środkowego, ma zastąpić w składzie zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Prygla atakującego Mariena Moreau. Pozyskany w lipcu Francuz doznał pod koniec sierpnia podczas zgrupowania drużyny narodowej kontuzji barku, która eliminuje go z gry na kilka miesięcy.

Prygiel nie ma jednak obaw co do tego, czy 31-letni Holender sprawdzi się w roli atakującego.

"Wytze grał na tej pozycji w Modenie. Ma doświadczenie. Przypomnę, że w tegorocznej edycji Ligi Światowej również był atakującym w reprezentacji. Prezentował przy tym bardzo stabilną dyspozycję" - przekonywał cytowany na oficjalnej stronie Czarnych szkoleniowiec.

Reklama

Jak dodał, nie wyklucza, że Kooistra będzie występował również na środku siatki, jeśli dobrze spisywać się będą młodzi Polacy grający na pozycji atakującego.

Mierzący 209 cm Holender doświadczenie zbierał m.in. we włoskiej lidze, jako zawodnik Itas Diatec Trentino, M. Roma Volley i Trenkwalder Modena.

Obecnie wraz z drużyną narodową przygotowuje się do organizowanych przez Polskę i Danię mistrzostw Europy (20-29 września). Przeciwnikami "Pomarańczowych" w grupie C będą broniący tytułu Serbowie, Finowie i Słoweńcy.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy