Reklama

Reklama

PlusLiga: Włoch Daniele Capriotti trenerem Cuprum Lubin

W Cuprum Lubin prace nad budową drużyny na nowy sezon ruszyły pełną parą. W poniedziałek ogłoszono nazwisko nowego trenera, który przejął drużynę po Francuzie Patricku Dulfos. Miedziowych w sezonie 2018/2019 poprowadzi Włoch Daniele Capriotti, który był w Lubinie asystentem Gheorghe Cretu dwa lata temu.

Informacje transferowe dotyczące sezonu 2018/2019 rozpoczniemy od prezentacji trenera Miedziowych, odpowiedzialnego za budowanie składu oraz taktyczne przygotowanie drużyny do zbliżających się rozgrywek - czytamy na oficjalnej stronie Cuprum Lubin.

Drużynę Cuprum Lubin w nadchodzącym sezonie poprowadzi włoski szkoleniowiec Daniele Capriotti. Trener z Italii pracował już w Lubinie, jako asystent Gheorghe Cretu w sezonie 2015/2016, a teraz wróci na Dolny Śląsk by samodzielnie poprowadzić drużynę w PlusLidze.

W ostatnim czasie Daniele Capriotti pracował jako trener Raisio Loimu w Finalndii. Od 2014 roku prowadzi również siatkarską kadrę narodową kobiet Islandii, z którą zdobył w ubiegłym roku złoty medal na mistrzostwach Europy SCD, organizowanych przez CEV. Włoch jest człowiekiem bardzo aktywnym - uczestniczy w wielu projektach federacji włoskiej mających na celu rozwój młodzieży w siatkówce halowej i plażowej.

Reklama

W trakcie swojej kariery trenerskiej uzyskał włoską licencję uprawniającą do szkolenia trenerów siatkówki. Jest również wykładowcą akademickim.

Dowiedz się więcej na temat: Cuprum Lubin | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje