Reklama

Reklama

PlusLiga - trudne zadanie PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów, najbardziej utytułowany polski zespół siatkarzy ostatniej dekady, musi wygrać trzy razy z rzędu z Asseco Resovią, by awansować do strefy medalowej PlusLigi. Zespołowi z Rzeszowa do osiągnięcia tego celu brakuje jednego zwycięstwa.

W niedzielę w Bełchatowie PGE Skra i Asseco Resovia rozegrają trzeci mecz pierwszej rundy play off. Po dwóch rzeszowianie prowadzą 2:0.

Reklama

"Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Resovia ma zapas dwóch zwycięstw, a w takiej sytuacji na pewno walczy się łatwiej i luźniej. My będziemy grali z presją, ale to jest normalne. Będziemy musieli sobie z tym poradzić" - powiedział przed spotkaniem trener PGE Skry Jacek Nawrocki.

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dopiero w finale rozgrywek. Teraz broniąca mistrzowskiego tytułu Asseco Resovia rundę zasadniczą PlusLigi zakończyła na czwartym miejscu, a wicemistrzowska PGE Skra na piątym.

"Obie drużyny w pełni zasłużyły na te lokaty. Dlatego teraz spotykamy się w ćwierćfinale, a nie dalej" - powiedział kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły.

Po dwóch meczach w Rzeszowie Wlazły i jego koledzy nie mają powodów do zadowolenia, bo oba przegrali. Wiele pretensji do siebie bełchatowianie mieli zwłaszcza po drugim pojedynku, w którym byli o krok od zwycięstwa, jednak ostatecznie, po dramatycznym tie breaku, ulegli rywalom 2:3.

"Popełniliśmy bardzo dużo błędów i dlatego przegraliśmy" - podsumował Wlazły.

Bełchatowianie chcą się zrehabilitować przed własną publicznością, która w niedzielę szczelnie wypełni halę Energia. Przed spotkaniem do sprzedaży trafi jeszcze końcówka biletów (150 sztuk) na miejsca stojące.

Jeśli gospodarze wygrają niedzielny mecz, to zaraz po jego zakończeniu w oficjalnym sklepie PGE Skry w hali Energia rozpocznie się sprzedaż biletów na poniedziałkowy pojedynek. Pierwszeństwo w ich zakupie będą miały osoby, które wcześniej nabyły wejściówki na niedzielny pojedynek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje