Reklama

Reklama

PlusLiga. Trefl Gdańsk uzupełnił cały skład. Jeszcze dwóch przyjmujących na pokładzie

Trefl Gdańsk ma już gotowy cały skład na sezon 2021/2022. Kadra gdańszczan liczy czternastu siatkarzy. Na sam koniec dołączyli dwaj przyjmujący - Bartłomiej Lipiński i Patryk Łaba.

Klub z Gdańska od kilkunastu dni zaczął przedstawiać skład na następny sezon. Prezes Dariusz Gadomski i trener Michał Winiarski zdołali zatrzymać wszystkich podstawowych siatkarzy - z wyjątkiem Marcina Janusza, który przeniesie się do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej stało się jasne, że wciąż nad morzem będą grali: Mariusz Wlazły, Pablo Crer, Mateusz Mika, Moritz Reichert, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz i Maciej Olenderek. Ponadto, do pierwszej drużyny włączni zostali wychowankowie - Jordan Zaleszczyk oraz Dawid Pruszkowski. 

Reklama

Zespół Trefla wzmocnił też mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem - Lukas Kampa. Na sam koniec poinformowano o przedłużeniu umowy z Bartłomiejem Lipińskim, który zbierał mnóstwo pochwał za swoje występy w gdańskiej drużynie. Zakontraktowano też Patryka Łabę. 29-letni przyjmujący ostatnio reprezentował pierwszoligową BKS Visłę Bydgoszcz. - - powiedział trener Michał Winiarski. - Bardzo się cieszę, że będę mógł kolejny sezon grać w Gdańsku. To świetne miejsce do gry, jak i do życia. Czuję się tutaj świetnie, klub jest bardzo profesjonalny i wszystko jest dobrze zorganizowane, a to przekłada się na fajne wyniki. Na pewno w mojej decyzji duże znaczenie miało też to, że trenerem zespołu dalej będzie Michał Winiarski. Czuję, że zrobiliśmy duży krok do przodu jako zespół. Skład drużyny w dużej mierze pozostaje niezmienny, więc i ja postanowiłem zostać - powiedział Lipiński. Przyjmujący podpisał roczny kontrakt.

Również roczną umowę z gdańszczanami podpisał Paweł Łaba. - Spełnienie swojego marzenia o grze w PlusLidze jest super uczuciem, a szczególnie, gdy dołącza się do takiej drużyny, jaką jest Trefl Gdańsk. Piękne miasto, morze, zgrany zespół, sztab trenerski i wspierający kibice to tylko niektóre punkty z długiej listy pozytywów. Szczególnie cieszę się na współpracę z trenerem Winiarskim, bo jako przyjmujący wiem, że mogę wiele się od niego nauczyć - skomentował nowy siatkarz zespołu znad morza.

Kadra gdańszczan liczy więc czternastu siatkarzy.

Kadra Trefla Gdańsk:

Atakujący: Mariusz Wlazły, Kewin Sasak

Libero: Maciej Olenderek, Dawid Pruszkowski

Przyjmujący: Moritz Reichert, Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński, Paweł Łaba

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Lukas Kampa

Środkowi: Pablo Crer, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Dowiedz się więcej na temat: Trefl Gdańsk | PlusLiga | Bartłomiej Lipiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje