Reklama

Reklama

PlusLiga. Trefl Gdańsk. Kolejni siatkarze odchodzą

Trefl Gdańsk poinformował o odejściu trzech siatkarzy. Wygasające kontrakty nie zostaną przedłużone. Do Marcina Janusza dołączyli Bartosz Pietruczuk, Seweryn Lipiński oraz Mateusz Janikowski. Przedstawianie kadry na następny sezon nadmorski klub powinien rozpocząć już za kilka dni.

Dwa tygodnie temu stało się jasne, że Marcin Janusz opuści Trefla Gdańsk. Czołowy polski rozgrywający przeniesie się do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (transfer oficjalnie nie został jeszcze potwierdzony). Nadmorski klub właśnie poinformował, że wygasające kontrakty z trzema innymi siatkarzami również nie zostaną przedłużone. Chodzi o Bartosza Pietruczuka, Seweryna Lipińskiego oraz Mateusza Janikowskiego. Na razie wiemy tylko o odejściach.

- Bardzo dziękujemy Mateuszowi za dwa sezony w Treflu Gdańsk, Sewerynowi za minione rozgrywki i całą dotychczasową siatkarską drogę w naszych strukturach, a Bartkowi za wspomożenie drużyny w ostatnich miesiącach i dołączenie do zespołu w połowie sezonu. Trzymamy kciuki za całą trójkę, każdy z tych zawodników był w pełni zaangażowany i dawał z siebie jak najwięcej na treningach. Seweryn i Bartek to gracze, którzy przez wiele lat byli związani z klubem, wcześniej występowali w drużynach młodzieżowych, Bartek już wcześniej był także w pierwszej drużynie. Seweryn ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej trzymamy kciuki za jego dalszą siatkarską drogę i będziemy obserwować jego rozwój - powiedział prezes Dariusz Gadomski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kiedy Trefl rozpocznie prezentowanie składu na rozgrywki 2021/2022? Z naszych informacji wynika, że może to się wydarzyć już w przyszłym tygodniu. Dariusz Gadomski całkiem niedawno mówił o zebraniu Rady Nadzorczej, gdzie ma zostać przedstawiony plan na budowę zespołu. Jeśli sternik gdańszczan otrzyma zielone światło na podpisanie kontraktów, wtedy wszystko zostanie sfinalizowane. Dowiedzieliśmy się, że zebranie Rady Nadzorczej przesunięto z końcówki kwietnia na początek maja.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje