Reklama

Reklama

​PlusLiga. Trefl Gdańsk. Duże pole do poprawy. Wraca Mariusz Wlazły, więc innym będzie lżej

Siatkarze Trefla Gdańsk w poprzednią niedzielę przegrali w Olsztynie z miejscowym Indykpolem AZS w trzech setach. Był to najprawdopodobniej najsłabszy mecz zespołu prowadzonego przez Michała Winiarskiego w obecnym sezonie PlusLigi. Trener liczy na odpowiednią reakcję i powrót do dobrej gry. Wraca Mariusz Wlazły.

Kibice Trefla Gdańsk w niedzielę mogli nie poznawać swoich ulubieńców. Podopieczni Michała Winiarskiego spisywali się słabo i ulegli na wyjeździe Indykpolowi AZS 0-3. Był to najprawdopodobniej najsłabszy wystep gdańszczan w obecnym sezonie PlusLigi. - Bardzo bym chciał, żebyśmy zareagowali w podobny sposób jak przed rokiem, gdy po najsłabszym meczu w sezonie - ze Ślepskiem Malow - cztery dni później zagraliśmy świetne spotkanie z VERVĄ Warszawa. Dzięki ułożeniu terminarza jesteśmy teraz w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ już po kilku dniach od przegranej mamy okazję zagrania z tym samym rywalem, a dodatkowo u siebie - powiedział szkoleniowiec drużyny znad morza.

Reklama

Drugi "wypadek przy pracy" mógłby wprowadzić nutkę niepewności w poczynania zawodników Trefla. Winiarski przestrzegł jednak swoich siatkarzy, że w czwartkowe spotkanie na pewno nie będzie spacerkiem. - Nastawiamy się na bardzo ciężkie spotkanie, ale przede wszystkim będziemy chcieli wrócić do naszej dobrej gry i pokazać swoje możliwości. W Olsztynie niestety tylko momentami graliśmy dobrze, a wiem, że stać nas na dużo lepszą siatkówkę - dodał.

Optymistyczna wiadomość? Wraca Mariusz Wlazły, który w Olsztynie nie grał z powodu lekkiej kontuzji. - Nie jesteśmy jeszcze wszyscy zdrowi, natomiast cieszy fakt, że do treningów wrócił Mariusz Wlazły i w czwartek będzie już w składzie meczowym. Kontuzja Bartka Mordyla na szczęście też nie okazała się na tyle poważna, żeby go wykluczała na dłuższy okres, więc to też kwestia kilku dni i będzie gotowy do gry. Z kolei Fabian Majcherski i Seweryn Lipiński, choć również ich urazy nie są poważne, w tym tygodniu są jeszcze wykluczeni z normalnych treningów - podkreślił Winiarski.

Trefl Gdańsk podejmie Indykpol AZS Olsztyn w czwartek o godzinie 15:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy