Reklama

Reklama

PlusLiga. Transfery. Lukas Kampa oficjalnie w Treflu Gdańsk

Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia - Lukas Kampa w przyszłym sezonie będzie występował w Treflu Gdańsk. Doświadczony rozgrywający przechodzi do zespołu znad morza z aktualnego mistrza Polski - Jastrzębskiego Węgla.

Trefl Gdańsk znalazł następcę Marcina Janusza, który niebawem zostanie przedstawiony nowym siatkarzem Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Klub znad morza związał się rocznym kontraktem z Lukasem Kampą. Niemiec przechodzi do nowego zespołu z aktualnego mistrza Polski, czyli Jastrzębskiego Węgla. Pięć sezonów spędzonych w tym klubie ukoronował zdobyciem wymarzonego złota. Wcześniej w PlusLidze reprezentował jeszcze Cerrad Czarnych Radom.

35-letni siatkarz zdobywał także doświadczenie grając w Niemczech, Włoszech, Rosji oraz na Ukrainie. Sezon 2021/2022 będzie dla Kampy już ósmym z rzędu w naszym kraju. - Wiele rzeczy zadecydowało o tym, że postawiłem na Gdańsk. Przede wszystkim bardzo podoba mi się, jak gra drużyna, w minionym sezonie było widać świetną atmosferę. Oczywiście osoba trenera Michała Winiarskiego miała wpływ na tę decyzję, a także samo miasto. Do Gdańska przenosimy się całą rodziną i jestem przekonany, że to jest dla nas najlepsze miejsce, będziemy się tutaj czuć jak w domu. Bardzo się cieszę, że właśnie w Gdańsku będę kontynuował swoją grę w polskiej PlusLidze - powiedział po podpisaniu umowy. W kontrakcie jest zawarta opcja przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

Trener Michał Winiarski nie ma wątpliwości, że na współpracy z Kampą zyska z drugi z rozgrywających Trefla - Łukasz Kozub. - Bardzo się cieszę, że do naszego zespołu dołącza niezwykle doświadczony rozgrywający. Lukas na swoim koncie ma bardzo dużo sukcesów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Myślę, że będzie on dla nas niezwykle cennym nabytkiem, chociażby w kontekście współpracy z Łukaszem Kozubem, z którym będą mogli się wymieniać doświadczeniem - skomentował szkoleniowiec.

W kadrze Trefla na sezon 2021/2022 jest już dziesięciu siatkarzy. Zostają Mariusz Wlazły, Kewin Sasak, Pablo Crer, Moritz Reichert, Łukasz Kozub, Bartłomiej Mordyl, Maciej Olenderek, Karol Urbanowicz oraz Mateusz Mika. Cały skład ma zostać ogłoszony jeszcze w maju. Gdańszczanie poprzedni sezon zakończyli na szóstej pozycji w PlusLidze.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Dowiedz się więcej na temat: Lukas Kampa | Trefl Gdańsk | jastrzębski węgiel | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje