Reklama

Reklama

PlusLiga. Tine Urnaut wzmacnia Jastrzębski Węgiel

Tine Urnaut, występujący na pozycji przyjmującego kapitan reprezentacji Słowenii, został siatkarzem Jastrzębskiego Węgla – poinformował klub. To trzeci transfer do tej drużyny w trakcie obecnej przerwy między rozgrywkami.

32-letni Urnaut ostatnio bronił barw włoskiego Power Volley Mediolan. Słoweniec grał już PlusLidze - w sezonie 2010/11 był zawodnikiem kędzierzyńskiej Zaksy.

Słoweniec podpisał dwuletni kontrakt

"Główny powód, dla którego zdecydowałem się związać z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje, jakie posiada ten klub. Jest to również dla mnie wielka motywacja. Mam nadzieję, że przed nami dobry sezon i oby był to sezon z kibicami w halach. Życzyłbym sobie, byśmy wspólnie mogli przeżywać wiele wspaniałych momentów, które zapamiętamy na zawsze" - powiedział zawodnik, cytowany w klubowym komunikacie.

Reklama

Słoweniec przez blisko dziewięć lat występował we włoskiej ekstraklasie. Ostatnio bronił barw Allianz Milano. Dwa razy wywalczył z reprezentacją swojego kraju wicemistrzostwo Europy (2015, 2019).

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro! Sprawdź!

Tine Urnaut to trzeci nowy zawodnik jastrzębian

"Urnaut to siatkarz o bardzo bogatym CV, który w swojej karierze rozegrał mnóstwo meczów o wysoką stawkę. To doświadczenie, które zyskał na parkietach klubowych i reprezentacyjnych jest bezcenne. Wierzę w to, że będzie on wartościowym wsparciem dla naszych młodych przyjmujących" - zarekomendował nowego gracza prezes klubu Adam Gorol.

Wcześniej do śląskiego zespołu dołączyło dwóch atakujących - Francuz Stephen Boyer (ostatnio grał w lidze katarskiej) i Czech Jan Hadrava (z włoskiego Cucine Lube Civitanova).

Komentujemy każdy mecz Euro! Posłuchaj naszych relacji!

Z Jastrzębskiego Węgla odeszło kilku graczy

W minionym sezonie za atak w jastrzębskiej ekipie odpowiadali Marokańczyk Mohamed Al Hachdadi i Jakub Bucki. Obaj pożegnali się z klubem razem z niemieckim rozgrywającym Lukasem Kampą, francuskim przyjmującym Yacine Louati oraz Michałem Szalachą i Grzegorzem Kosokiem. Trenerem pozostał Włoch Andrea Gardini.

Dowiedz się więcej na temat: Tine Urnaut | jastrzębski węgiel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje