Reklama

Reklama

PlusLiga siatkarzy: ZAKSA skompletowała skład

14 siatkarzy w podstawowym składzie - w tym siedmiu nowych - będzie mieć do dyspozycji w sezonie 2015/2016 trener siatkarskiej ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle Włoch Ferdinando De Giorgi. Klub podał, że zakończył kompletowanie kadry.

W odświeżonej w dużej mierze ZAKS-ie zagrają np. powoływani do polskiej kadry narodowej i pozyskani przez klub Rafał Buszek i Dawid Konarski czy grający już w poprzednim sezonie w klubie z opolskiego Paweł Zatorski i Grzegorz Bociek. Wśród nowych, zagranicznych nabytków znaleźli się m.in. 23-letni belgijski przyjmujący Sam Deroo, francuski przyjmujący Kevina Tillie i jego rodak, rozgrywający Benjamin Toniutti.

  To skład, który planowaliśmy i na który było nas stać - powiedział w piątek dyrektor sportowy ZAKS-y i były jej trener Sebastian Świderski. Jego zdaniem to skład zrównoważony. - Nie mamy w nim wielkich gwiazd, nie mamy podziału na zawodników ofensywnych czy defensywnych. Budowany był tak, by każdy mógł wyjść za każdego - dodał.

Reklama

Podkreślił, że przede wszystkim jest to zespół "w miarę młody", ale już "z dużymi doświadczeniami międzynarodowymi czy reprezentacyjnymi".

De Giorgi ma dotrzeć na Opolszczyznę w połowie sierpnia. Świderski zaznaczył, że w związku ze sporą liczbą nowych siatkarzy pierwszym zadaniem sztabu szkoleniowego będzie z pewnością zgranie ekipy. - Mamy ciężki orzech do zgryzienia, bo zakontraktowaliśmy wielu kadrowiczów z wielu reprezentacji - nie tylko z Polski, ale też np. Francji. Są też nowi rozgrywający - wyliczał. Tłumaczył, że m.in. dlatego nowy trener nie planuje "wielkich sparingów czy turniejów" przed sezonem. - Chce, by dzięki temu jak najwięcej treningów i jak najwięcej czasu zawodnicy spędzili na hali i wypracowali choćby minimalne zgranie przed pierwszymi spotkaniami w sezonie - wyjaśnił dyrektor ZAKS-y.

Klub zapowiada, że w szerokim składzie, tak jak w poprzednich sezonach, znajdą się też zawodnicy Młodej Ligi. W czwartek kontrakty sportowe podpisali Korneliusz Banach, który wejdzie do pierwszego zespołu i zagra na pozycji drugiego libero oraz Kamil Semeniuk z Młodej Ligi. Uzupełnieniem pierwszej drużyny będzie też Maciej Polański z Młodej Ligi.

W ekipie "Niebiesko-biało-czerwonych" nie zagrają natomiast - w porównaniu z poprzednim sezonem - rozgrywający Paweł Zagumny, przyjmujący Michał Ruciak, Brazylijczyk Lucas Loh, Holendrzy Nimir Abdel-Aziz, Kay van Dijk i Dick Kooy oraz Wojciech Kaźmierczak.

Skład ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle na sezon 2015/2016:

atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Dominik Witczak

środkowi: Łukasz Wiśniewski, Krzysztof Rejno, Jurij Gladyr

przyjmujący: Rafał Buszek, Kevin Tillie, Sławomir Stolc, Sam Deroo

rozgrywający: Benjamin Toniutti, Grzegorz Pająk

libero: Paweł Zatorski, Korneliusz Banach

trener: Ferdinando De Giorgi

asystenci trenera: Oskar Kaczmarczyk, Michał Chadała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje