Reklama

Reklama

PlusLiga siatkarzy. Karol Butryn przeszedł do Asseco Resovii

Karol Butryn, najlepiej punktujący zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom w minionym sezonie PlusLigi, odchodzi z radomskiego klubu. Siatkarz występował na pozycji atakującego. Jego nowym klubem jest Asseco Resovia.

Butryn był rewelacją sezonu. Zdobył dla Czarnych 430 punktów, co dało mu drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących sezonu 2019/2020 w polskiej ekstraklasie. W klasyfikacji atakujących radomski siatkarz też wywalczył drugą pozycję. Pięciokrotnie otrzymał statuetkę MVP meczu.

Butryn ma 26 lat. Do Czarnych przyszedł z innego klubu PlusLigi GKS Katowice. W barwach radomskiego zespołu występował przez rok. Grał w 23 meczach minionego sezonu.

Pozyskaniem atakującego zainteresowana była Asseco Resovia, która w piątek późnym wieczorem potwierdziła transfer.

Reklama

kom/ sab/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy