Reklama

Reklama

PlusLiga siatkarzy. Inauguracja Trefla Gdańsk przełożona o tydzień

Zaplanowany na niedzielę 13 września pierwszy mecz siatkarzy Trefla w ekstraklasie w Rzeszowie z Asseco Resovią został przełożony. Gdańszczanie, wśród których 13 zawodników miało koronawirusa, zainaugurują rozgrywki tydzień później w Radomiu z Cerradem Eneą Czarnymi.

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek 24 lipca, a drugi dwa dni później. W sumie w gdańskim zespole koronawirusa potwierdzono u 16 osób - 13 zawodników i trzech członków sztabu szkoleniowego.

Większość siatkarzy wróciła do treningów dopiero 26 sierpnia, a najpóźniej izolację zakończyli jeden z rozgrywających oraz jeden z młodych środkowych - do zespołu dołączyli dopiero na początku września.

Gdański klub wnioskował o przełożenie dwóch pierwszych ligowych kolejek.

Reklama

- Bardziej niż na wynikach zależało nam na zdrowiu zawodników. Chcemy tak dozować  treningi i obciążenia fizyczne, aby nie zrobić chłopakom krzywdy. Chodzi o to, żeby przeszli chociażby pięciotygodniowy okres przygotowawczy, po którym nie będą narażeni na kontuzje w takim stopniu, w jakim byliby po trzech tygodniach zajęć - wyjaśnił trener Trefla Michał Winiarski.

Polska Liga Siatkówki wyraziła zgodę na przełożenie inauguracyjnego meczu, który zaplanowany był w niedzielę 13 września w Rzeszowie. Drugie spotkanie ma odbyć się zgodnie z terminarzem, zatem Trefl rozpocznie sezon tydzień później w Radomiu. A przed własną publicznością gdańszczanie zaprezentują się po raz pierwszy w piątek 25 września w konfrontacji z Cuprum Lubin.

Z kolei mecz Asseco Resovii z Treflem ma się odbyć 21 października.

Marcin Domański

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy