Reklama

Reklama

PlusLiga. Poręba do końca sezonu wypożyczony z Indykpolu do Włoch

Grający na pozycji środkowego Mateusz Poręba przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn do 2023 roku - podał w poniedziałek klub. Nowa umowa zakłada także wypożyczenie siatkarza do końca obecnego sezonu włoskiemu Vero Volley Monza.

Dotychczasowy kontrakt 21-letniego siatkarza z klubem z Olsztyna miał obowiązywać do końca sezonu 2021/2022. W poniedziałek poinformowano, że Poręba postanowił przedłużyć umowę z akademikami do 2023 r.

W Indykpolu Poręba debiutował w seniorskiej siatkówce. Reprezentuje barwy tego zespołu od 2018 r.

"Gdy podpisywałem pierwszą umowę, nie myślałem, że spędzę w stolicy Warmii i Mazur aż pięć lat. Mocno związałem się z tym miastem i chcę być tutaj jak najdłużej" - zapewnił.

Dodał, że w Olsztynie czuje się bardzo dobrze. "Dużo osób liczy na mnie, a klub dał mi szansę się rozwinąć. Cały czas robię postępy w grze i chciałbym jak najwięcej oddać" - stwierdził.

Reklama

Olsztyński klub poinformował, że nowa umowa zakłada także wypożyczenie zawodnika do końca obecnego sezonu. Poręba zasili szeregi włoskiego Vero Volley Monza, żeby pomóc tej drużynie w walce podczas fazy play off SuperLega.

"Jestem wdzięczny, że władze klubu zgodziły się na wypożyczenie. Będzie to dla mnie spore doświadczenie, aby spróbować swoich sił na tle doświadczonych graczy. Liga włoska jest jedną z najsilniejszych na świecie. Myślę, że wyciągnę z tego jak najwięcej, co wyjdzie też na dobre klubowi" - ocenił.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Z powodu wyjazdu do Włoch Poręba nie wystąpi już w składzie olsztynian w ostatniej, 26. kolejce sezonu zasadniczego siatkarskiej ekstraklasy. Zajmujący 10. miejsce w tabeli Indykpol podejmuje w poniedziałek o godz. 20:30 zespół Asseco Resovii Rzeszów.

W barwach Indykpolu AZS Poręba rozegrał dotychczas 52 spotkania i zdobył 287 punktów: 196 w ataku, 70 blokiem i 21 w polu serwisowym. Środkowy akademików dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL