Reklama

Reklama

PlusLiga - PGE Skra - Jastrzębski 2:3

W trzecim meczu o brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce, Jastrzębski Węgiel wygrał 3:2 ze Skrą Bełchatów.

Przed rozpoczęciem meczu z Jastrzębskim Węglem kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły otrzymał od władz Bełchatowa i swojego klubu pamiątkowe nagrody za zwycięstwo w organizowanym przez SportAccord Awards plebiscycie na najlepszego sportowca 2014 r. Po spotkaniu Wlazły i jego koledzy nie mieli jednak powodów do radości. Porażką 2:3 sprawili zawód m.in. trenerowi Miguelowi Falasce, który w środę skończył 42 lata. 

Przed środowym pojedynkiem w znacznie lepszej sytuacji byli bełchatowianie, którzy wygrali dwa wcześniejsze mecze z Jastrzębskim Węglem i do zdobycia brązowego medalu brakowało im jednego zwycięstwa. Po pierwszym secie byli jeszcze bliżej sukcesu. Po wyrównanej walce bełchatowianie w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i po ataku Facundo Conte wygrali pierwszą partię 25:23. 

Reklama

Trzy kolejne były mniej emocjonujące i kończyły się wysokimi wygranymi jednej z drużyn. Drugiego i czwartego seta łatwo wygrali goście (25:17 i 25:18) a w trzecim triumfowali gospodarze (25:19). O losach meczu decydował więc tie-break, w którym było wiele nerwowości, analiz wideo i dyskusji z sędziami. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Jastrzębskiego Węgla. 

Podopieczni Roberto Piazzy od początku mieli inicjatywę - prowadzili m.in. 2:0, 7:5, 9:6 i 14:10. Bełchatowianie nie zdołali odrobić strat i po autowym ataku Michała Winiarskiego przegrali piątą partię 10:15 i cały mecz 2:3. 

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Michał Łasko (Jastrzębski Węgiel). 

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 17:25, 25:19, 18:25, 10:15)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-1 dla PGE Skry Bełchatów. 

Czwarty mecz odbędzie się 3 maja w Jastrzębiu.

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Srecko Lisinać, Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Andrzej Wrona - Kacper Piechocki (libero) - Nicolas Marechal, Aleksa Brdjović, Ferdinand Tille (libero), Wojciech Włodarczyk.

Jastrzębski Węgiel: Michał Łasko, Zbigniew Bartman, Alen Pajenk, Michał Masny, Krzysztof Gierczyński, Grzegorz Kosok - Damian Wojtaszek (libero) - Mateusz Malinowski, Guillaume Quesque, Dmytro Filippov, Patryk Czarnowski, Jakub Popiwczak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne