PlusLiga: Onico Warszawa i Cerrad Czarni Radom wciąż w czołówce

Onico Warszawa pokonało Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23), a Cerrad Czarni Radom ograli Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:19, 27:25) w niedzielnych meczach 3. kolejki PlusLigi. Obie ekipy zajmują miejsca na podium, tuż za liderami z Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Czerwona latania z Lubina niewiele była w stanie ugrać w starciu z rozpędzoną ekipą z Radomia. Cerrad Czarni z Cuprum mieli problemy tylko w secie trzecim, ale pewnie ograli Miedziowych i wywieźli z ich terenu trzy "oczka". Zwycięstwo sprawiło, że siatkarze Roberta Prygla plasują się w tabeli na miejscu numer trzy. Cuprum nadal jest ostatnie.

Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 0:3 (18:25, 19:25, 25:27)

Cuprum:
Kert Toobal, Igor Grobelny, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski, Masahiro Yanagida, Mariusz Marcyniak, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Damian Boruch, Jakub Wachnik

Cerrad Czarni: Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński, Norbert Huber, Maksym Żygałow, Tomasz Fornal, Michał Rusiak (libero) oraz Kacper Wasilewski (libero), Reto Giger, Michał Filip, Kamil Kwasowski.

W Warszawie w niedzielę gościła waleczna ekipa z Zawiercia, która zdołała urwać seta Onico. Siatkarze Stephane'a Antigi zgarnęli jednak trzy punkty i zwycięstwo, co pozwoliło im pozostać na drugiej pozycji w ligowej stawce. Warszawianie wygrali trzy z trzech rozegranych meczów, Zaksie Kędzierzyn-Koźle ustępują raptem o jednego przegranego seta. Aluron Virtu Warta jest w tabeli dziesiąta, wygrała jeden mecz w trzech kolejkach.

Onico Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23)